Радість спілкування: 15 комунікаційних помилок, яких ви припускаєтеся. Частина I

633
inc.com
Погана комунікація призводить до руйнування стосунків

Дуже мало людей насправді володіють хорошими комунікаційними навичками, пише профессор психології Керол Морган. Але є гарні новини: ніколи не пізно вчитися. Ось 15 поширених комунікаційних помилок, яких ви можете припускатися, навіть про це не знаючи.

1

Не використовуєте займенник «ми»

Надзвичайне повідомлення: стосунки – це не конкуренція. Або, принаймні, вони не повинні нею бути. Проте дуже багато людей розглядають іншу людину в якості «ворога». Вони говорять «я проти тебе». Це потрібно переосмислити її та думати про вас, як про команду. Працюйте разом, а не одне проти одного.

2

Уникаєте зорового контакту

Скільки з вас почуваються винуватими, витріщаючись у телефон, коли хто говорить із вами? Або набираючи щось на ноутбуці? Або дивлячись телевізор? Так роблять інколи всі. Не дуже добре, вірно? То чому б не жити, дотримуючись золотого правила, яке вчить поводитися із людьми настільки ж люб’язно, як би ви хотіли, аби вони поводилися із вами?

3

Перебиваєте

Про що комусь говорить те, що ви його перебиваєте? Це говорить: «Те, що я повинен сказати, є більш важливим, ніж те, що повинні сказати ви». Не надто приємне повідомлення, еге ж? Жінки, як правило, перебивають через хвилювання та/або страх, що вони забудуть те, що збираються сказати. Чоловіки, як правило, роблять це для демонстрації влади. Так чи інакше, це все рівно означає: «Я важливіший за тебе».

4

Використовуєте негативну мову тіла

90% значення повідомлення містяться в мові тіла. Це багато. Зоровий контакт є частиною мови тіла, але тільки невеликою частиною. А як щодо вашої пози? Ви нахиляєтеся до іншої людини або стоїте так, ніби кричите: «Мені все одно, що ти кажеш»?. А як щодо нахилу вашої голови? А наскільки близько чи далеко від когось ви сидите? Все це надсилає потужні сигнали. Як кажуть, дії говорять голосніше за слова.

5

Нездатні повторити слова співрозмовника

Чи казали ви колись комусь щось, маючи при цьому неприємне відчуття, ніби вони фактично не чули сказаного вами? Звичайно, вони, можливо, сказали: «Хмммммм …» або «Так…» або «Ага …». Але ви знаєте, що вони вас не чули.

Shutterstock

Ось коли починається перефразування та перекручування. Спробуйте сказати щось на кшталт: «Отже, як я чув, ви стривожилися, коли я запізнився? Я все вірно розчув?».

Це продемонструє іншій людині, що ви не лише чули її, але і здатні перефразувати таким чином, аби показати, що ви її чули.

6

Висловлюєте задумки раніше, ніж ви почули всю фразу

Ви, напевно, закочували очі, думаючи про людей: «О, мені навіть не треба чути решту цього – я вже знаю, що вони збираються сказати!» Добре, можливо, ви так не робили.. А може і було…. У любому випадку – не робіть так. Нам не подобається, коли люди висловлюють припущення про те, що ми говоримо, тому не робіть цього і стосовно інших людей.

7

Не контролюєте свої емоції під час розмови

Ви такі злі, що думаєте, — вам зірве дах. Ми всі таке переживали. Не дозволяйте своїм емоціям зайняти водійське місце. Охолоньте, аби потім не шкодувати про сказане. Тоді, коли вступить у гру ваш логічний бік, присядьте та підійдіть до конфлікту з позицій мови «ми». Пам’ятайте перший пункт – ви команда. Це не змагання.

Ще о восьми навиках можна прочитати в другому розділі статті.

 

За матеріалами: Lifehack
Поділитися: