Радість спілкування: 15 комунікаційних помилок, яких ви припускаєтеся. Частина II

360
Shutterstock
Погана комунікація призводить до руйнування стосунків

О комунікаційних навиках 1-7 можна дізнатися у першій частини матеріалу

8

Не ставите уточнювальні питання

Кажучи: «Розкажіть мені більше про це» або «Як ви після цього почувалися?», ви даєте іншій людині знати, що цікавитеся нею достатньо, аби попросити про більше інформації. Це називається зондуванням питання. Попросіть людей розповісти детальніше. Це змушує їх почуватися добре.

9

Розповідаєте про себе і не цікавитеся іншими людьми

Якщо ви ніколи не запитуєте інших людей про те, що відбувається в їхньому житті, то ви виглядаєте диявольськи самозакоханим. Непогано запитати у співрозмовника, як його справи. Розумієте?

10

Не визнаєте свою неправоту

Визнання того, що ви неправі, не є ознакою слабкості. Це ознака зрілості. Ніхто не буває правим завжди. Не думайте, що ви повинні «перемогти». Визнання помилки не забере сили. Це лише демонструє, що ви краща людина, тому що ви можете бути чесними.

11

Атакуєте риси характеру інших людей, а не їх слова або дії

Скільки разів ви казали (або чули) щось на кшталт: «Ти такий УРОД !!! Я терпіти тебе не можу». Можливо, ви пізніше пошкодуєте про це (а ви пошкодуєте).

pinterest.com

Час від часу всі ми поводимося погано. І ніколи не будемо погоджуватися із усім, що хтось каже. Але ви повинні не погоджуватися із їхніми словами або діями, а не їхнім характером. Не принижуйте самоповагу людей. Підтримуйте їх.

12

Очікуєте, що люди читатимуть думки

Ніхто думки не читає. Тож чому ми очікуємо цього від них? Жінки, як правило, схильні до цього більше за чоловіків. Жінки використовують непряму мову. Але, якщо ви дійсно хочете, щоб хтось вас зрозумів, ви повинні говорити прямо. В іншому випадку ви не зможете вимагати від них відповідальності, якщо вони неправильно розтлумачать ваше загадкове повідомлення.

13

Вживаєте слова, що віддають ініціативу

Жінки також схильні використовувати «безсилу» мову. Це надмірно чемна мова, яка відмовляється від влади на користь іншої людини. Наприклад, «Перепрошую, я вам набридла?». Це дає можливість відповісти: «Так, набридли! Ідіть геть!».

Shutterstock

Або як щодо: «Це може бути дурною ідеєю, але … « Інша людина може повернутися і сказати: «Ви маєте рацію!
Це дійсно дурниця!».
Користайтеся зі своєї сили. Не відмовляйтеся від неї.

14

Дозволяйте себе відволікатись під час діалогу

Ваш телефон. Телевізор. Ваші думки. Ваше погане ставлення. Я міг би продовжувати й продовжувати перелічувати речі, які відволікають нашу увагу тоді, коли хтось нам щось говорить. Будьте уважні, коли з вами трапляється подібне. Якщо ви не звертаєте на це уваги, то це дає сигнал, що «мені важливіше звернути увагу на це, аніж на вас».

15

Не співчуваєте та не розумієте реальності сприйняття

Ви бачите у свій спосіб. Хтось інший бачить у свій. Хто правий? Все залежить від того, кого ви спитаєте. Іноді не існує «об’єктивної» дійсності. Все залежить від погляду окремої особи. Пам’ятайте це. Співпереживання та усвідомлення того, що досвід іншої людини для неї є дуже реальним — це ключ до гарних стосунків.

 

За матеріалами: Lifehack
Поділитися: