Рада директорів Uber нарешті схвалила угоду із SoftBank

160
s3.reutersmedia.net
Benchmark відкликала позов до Тревіса Каланіка

У неділю, 12 листопада, рада директорів найбільшого онлайн-сервісу таксі Uber схвалила інвестиційну пропозицію консорціуму SoftBank.

«Угода стала потужним вотумом довіри довгостроковому потенціалу Uber», – таким є офіційний коментар компанії, поширений уранці понеділка.

Цьому повідомленню передував найважливіший крок: основний інвестор стартапа, венчурна компанія Benchmark, припинив судовий позов до засновника Uber Тревіса Каланіка.

Інвестори оцінили компанію в $68 млрд. Однак, як прогнозує Reuters, ціна вторинного продажу акцій – якщо нинішні інвестори вирішать віддати свої пакети – може бути нижчою за цю оцінку.

Проте якщо Каланік продасть акції, він стане доларовими мільярдером, а його підлеглі поповнять лави нових мільйонерів Сан-Франциско.

Нахабний новатор: історія Тревіса Каланіка

SoftBank очолює консорціум інвесторів, які планують витратити від $1 млрд до $ 1,25 млрд на придбання до 17% акцій Uber на вторинному ринку, тобто в інвесторів і персоналу компанії. Інші учасники інвестиційного консорціуму – група Dragoneer, TPG, Tiger Global, DST Global і китайський інтернет-гігант Tencent Holdings – також зацікавлені в покупці акцій.

Для старту продажу на вторинному ринку Uber повинен опублікувати офіційні оголошення в газетах. Після цього SoftBank запропонує ціну покупки, і акціонери Uber мають визначитися, чи згодні вони на зазначену ціну. Якщо SoftBank не отримає достатньо відгуків, він може запропонувати вищу ціну або відмовитися від угоди.

Передня історія угоди і подробиці корпоративного конфлікту в Uber

 

Джерело: Reuters
Поділитися: