Путівник сенсом життя: «Про що мріяти» Барбари Шер

289
giantpandaglobal.com
Що робити, якщо ви ненавидите свою роботу – у знаменитому бестселері The New York Times

У світі повно людей, що незадоволені своїм життям та ненавидять свою роботу. Книга Барбари Шер «Про що мріяти. Як зрозуміти, чого ти прагнеш насправді, та як цього досягти» (I Could Do Anything If I Only Knew What It Was) – саме для них.

Ця праця Шер вийшла у США в 1994 році  – і потрапила до списку бестселерів за версією The New York Times. Книга розлетілася накладом у 700 тис. примірників вісьмома мовами.

Вочевидь, не тільки у США знайшлися читачі, котрі вже зрозуміли, що займаються чимось не тим, але гадки не мають, що з цим робити. І яких уже дістали афористичні поради на кшталт «знайдіть роботу, яка вам подобається, і тоді вам не треба буде працювати».


Коли у житті щось пішло не так

У світі дуже мало абсолютно задоволених своїм життям людей. Решта діляться на кілька груп. Одні ніби й хотіли б стати мандрівниками, письменниками чи акторами, але вважають, що у віці 30-40-50 років уже пізно кидати набридлу, проте надійну посаду. Інші — і таких, певно, більшість — усвідомлюють, що «все не те», але поняття не мають, де знаходиться «те». Треті ж «розкидаються» — цікавляться і живописом, і ґаджетами, і вінтажними меблями — але не готові зробити своєю професією щось одне.

Кожному з них Барбара Шер пропонує програму дій. Власне, книга складається із трьох нерівних частин

Перша — авторський досвід. «Коли шлюб почав розлазитися по швах, я взяла дітей за руки та пішла. Я була дуже впевненою у собі. І раптом все змінилося. Я залишилася без грошей і з серйозними обов’язками» — пригадує Барбара. І розповідає, як їй вдалося не потонути у вирі проблем.

youtube.com

Друга – історії дуже різних людей, які, долаючи усі можливі перешкоди, досягали свого. Наприклад, Марні мріяла викладати в університеті, але народилася у сім’ї спадкових власників бару, і всі вони підіймали її на сміх: мовляв, у часи Великої депресії професори мили нам підлогу. Але попри це дівчина все ж стала педагогом. А ось Джессі набридло займатися нудною паперовою роботою і вона вирішила стати погоничем собак на півночі. І стала — всупереч всьому. А потім заявила: «Все, я більше не хочу цим займатися». І знайшла собі нове заняття.

Як правильно мріяти

А третя частина книги  – вправи, завдання та поради. Ви не можете собі уявити роботу своєї мрії? І не треба. Візьміть аркуш паперу і опишіть роботу, яку ви ненавидите. Боїтеся покинути нинішню свою посаду? І правильно, іноді це насправді страшно.

Краще поміркуйте над тим, як знайти час на своє улюблене заняття, поспілкуйтеся із домашніми, з начальством. Джеррі мріяв писати кіносценарії, але працював редактором – і дуже важко це переживав. Тепер він пише по дві години вранці, перед виходом на роботу – і «заряджається» на цілий день.

goodreads.com

Не можете обрати, чим саме зайнятися — альпінізмом, інвестбанкінгом чи скульптурою? Отже, ви «сканер» — рідкісна людина із великим талантом, таких раніше називали «людьми Відродження».

З вас може вийти журналіст, популяризатор, вчитель. Порад і вправ багато: парадоксальних, банальних, зухвалих та навіть безглуздих. «Вигадайте собі іншу родину. Що сказав би Марсель Пруст, якби був вашим батьком?». «Не називайте катастрофу можливістю. Кому потрібні такі можливості?». «Дайте відпочити тій ділянці мозку, яку ви експлуатуєте найбільше. Працюєте зі словом — займіться музикою».

«Жодне заняття не може вважатися творчим або цікавим, якщо воно не цікаве особисто вам»

І все ж ця вибухова суміш не отримала б такого успіху в читачів, якби не правильний емоційний заряд. Шер вправно дає раду не тільки словам, але і почуттям — як і належить психологові.

В середині книги вона підсумовує: «Якби я повинна була обрати лише одну думку, яку хочу донести до вас більш за все, вона була б такою: почуття вас не вб’ють, але їх пригнічення  —  може».

«Про що мріяти» — це до того ж і правила техніки безпеки для кожного, хто незадоволений своїм місцем у житті. Незалежно від того, вирішив він щось міняти чи ні.

Поділитися: