
Сьогодні кожен четвертий британець, молодший за 25 років, мріє про блогерську кар’єру. Блогінг здається роботою мрії: пишеш про улюблену справу і не сидиш в офісі з 9-ї до 18-ї. Це цілком може бути прибутковим бізнесом, який не вимагає особливих вкладень, великих зусиль і прив’язки до конкретного місця. І вам навіть не потрібні видатні таланти: достатньо власної думки і оригінального контенту.
Блогінг – це створення унікального контенту, в якому читачі впізнають і люблять твій унікальний голос і щораз повертаються за новою інформацією. Загальна риса успішних блогерів – це статус «агентів впливу» (англ. – influencer), тобто вміння вибудовувати взаємодовіру з аудиторією і впливати на її думку.
Тому блог – це перспективний рекламний майданчик: людина вірить людині й хоче отримати її рекомендацію. Бренди та компанії дедалі частіше звертаються до послуг блогерів у рекламі своєї продукції. Але багатьом досі незрозуміло, як тексти перетворюються на гроші та з чого почати. Британський медіа-експерт та CEO маркетингового агентства Bolt Agency Наташа Кортні-Сміт у своїй книзі «Блог на миллион долларов» (перекладена російською видавництвом «Альпина Паблишер» 2018 року) на прикладах найкращих світових блогерів дає загальне уявлення про блогосферу й показує потенціал блогінгу для приватних осіб і бізнесу.
5 думок про те, яким має бути сильний текст
Зрозуміло, успіх блогів, нагадує Кортні-Сміт, залежить насамперед від якості контенту. Але починати слід, як у будь-якій справі, з вивчення азів. У цьому випадку – з розуміння цілей ведення блогу і вибору своєї ніші.
Навіщо ведуть блоги
Блогерів можна поділити на три типи. Це ті, хто веде блог:
– щоб підвищити свій статус, – люди, які вирішили стати шанованими і широко відомими агентами впливу в обраній сфері або бажають підвищити свій професійний авторитет;
– на обрану тему, створюючи контент з огляду на інтереси або хобі. Це можуть бути практичні поради або особиста думка;
– щоб зміцнити позиції свого бізнесу. Бізнес-блог – це частина маркетингової стратегії, за допомогою якої ви демонструєте свій авторитет і досвід, інформуєте про свій продукт. Ви оцінюєте аудиторію як потенційних клієнтів, і за допомогою блогу намагаєтеся завоювати їхню довіру та лояльність.
Блогерська ніша
Розпочати свою блогерську кар’єру слід із запитань: хто ви є, що пропонуєте і головне – в якій ніші працюватимете. Ніша визначається вашими особистими якостями та життєвим стилем, конкретними темами чи цілями, на які спрямований ваш контент, а також інтересами і способом життя ваших читачів.
Якщо ви розглядаєте блогінг як професію, то нішу слід вибирати виходячи з її комерційного потенціалу, а не лише зі своїх інтересів. Інакше ви швидко втратите мотивацію.
І не варто чекати швидких результатів – нерідко визнанню передують роки спроб. Тому шукайте баланс між своїми захопленнями, мріями, умовами життя і щоденними потребами.
Наташа Кортні-Сміт пропонує відповісти на ці чотири запитання, щоб визначити свою блогерську нішу:
1
Хто ви є?
Питання стосується ваших інтересів, мотивації та компетенції. Чим займаєтеся у вільний час, про що говорите, що вас приваблює? Почніть записувати свої думки в блокнот, досліджуйте сферу своїх інтересів. Сьогодні блогери висвітлюють найрізноманітніші теми – від рукоділля до улюблених книг наукової фантастики.
2
Де ваші інтереси перетинаються з популярною темою або нагальною потребою?
Якщо ваш майбутній блог – не просто захоплення, а бізнес-проект, треба пов’язати свої якості та інтереси (відповідь на перше запитання) з тим, що може захопити інших. Необхідно знайти тематику, на яку є попит, зрозуміти актуальні тренди й тенденції і зіставити з тим, що цікаво саме вам.
3
Кого ви хочете зацікавити?
Створіть образ вашого читача, з яким ви хочете встановити зв’язок. Що він шукає в мережі? Знаючи це, вам потрібно буде створювати відповідний контент. Якщо у вас бізнес-блог, то знання звичок, інтересів і побажань потенційних клієнтів стає критично важливим для прибутковості проекту.
4
Хто ваші конкуренти?
Коли ви в загальних рисах змалювали собі напрям і тематику майбутнього блогу, подивіться на ваших потенційних конкурентів – блогерів зі схожими інтересами та аудиторією. Проаналізуйте їхній стиль, зверніть увагу на їхній спосіб заробітку, вчіться на їхньому прикладі, визначте, чим ви зможете серед них виділитися. Так ви зрозумієте, чого в цій ніші не вистачає і що можете додати саме ви.
Читайте також три історії успіху юних стартаперів