Приємна несподіванка: Tesla отримала прибуток у третьому кварталі

594
Rubic.us
Акції компанії подорожчали на 14%

Американський виробник електрокарів Tesla отримав прибуток у третьому кварталі в розмірі $311,5 млн – по $1,75 на акцію, і лише втретє за 15 років існування компанії. Новина моментально надихнула інвесторів: акції Tesla подорожчали на 14%, повідомив Reuters.

Tesla подешевшала і втратила головного бухгалтера

З огляду на те, що в минулому році компанія зафіксувала збитки у $619,4 млн, це досить непоганий результат. Квартальний баланс доходів і витрат теж був позитивним і становить $881 млн – також втретє за історію.

Глава Tesla Ілон Маск уже пообіцяв повторити фінансовий успіх у четвертому кварталі й у майбутньому. Винятком може стати перший квартал 2019 року, коли компанії необхідно буде погасити борг.

«Ми зможемо показати позитивні показники у всіх майбутніх кварталах», – запевнив Маск.

Проте фінансові та корпоративні проблеми Tesla відлякали покупців: кожен п’ятий у Штатах скасував попереднє замовлення на седан Model 3.

Компанія планує приймати замовлення на електроседан Model 3 в Європі й Китаї до кінця 2018 року. Поставки в Європі стартують наприкінці лютого або в березні, а в Китаї – у другому кварталі.

При цьому Ілон Маск заявив, що Tesla більше не планує залучати нове фінансування. Нагадаємо, що його спроба зробити Tesla приватною, викупивши всі акції компанії за ціною $420, обернулася крахом. 

Маск отримав позов від SEC за звинуваченням у шахрайстві і тепер зобов’язаний залишити пост голови ради директорів Tesla та заплатити штраф у розмірі $20 млн. 

Поділитися: