Привіт, я – робот: чого боти позбавляють людство

246
Shutterstock
Масово боти стали з'являтися лише у минулому році, але вже зараз вони допомагають продавати, шукати інформацію, розважати і навіть проводити інтерв'ю під час прийому на роботу

Боти можуть бути розміщені на будь-якій платформі: Facebook, Telegram, WhatsApp, на сайті компанії та ін. Є прості, із запрограмованим алгоритмом дій, а є такі, що здатні навчатися, наділені ШІ. Без казусів не обійшлося. На початку серпня чатбот Zo від Microsoft визнав перевагу Linux над Windows.

Чатбот можна створити на замовлення (вартість від 6 тис. грн), або самостійно.  Наприклад, Manybot дозволяє покроково зробити Telegram-бот, а за допомогою таких конструкторів, як BotKit і Bottr, можна створити балакучого робота під будь-яку платформу. Сервіс api.ai дозволяє розробити «розумного» бота, котрий аналізує розмови та здатен змінювати сценарії залежно від ситуації.

Facebook

За легендою, перший український бот-рекрутер з ШІ з’явився у Львові і став своєрідним інтернет-мемом, не зрозумівши слова «наразі». Але більшість експертів сходяться на думці, що сучасні боти з ШІ, що здатні самостійно навчатись, поки ще так не вміють і на скріншоті ми бачимо лише жарт.

Бот від Приватбанку, створений командою тоді ще IT-директора Дмитра Дубілета, грає роль інтернет-помічника: виділяючи в питанні клієнта ключові слова, дає відповіді або посилання на повну інформацію. Система створена з гумором: робот може відповісти на питання «А Беню можна?», «Дубілет?» тощо. Цікаво реагує і на ненормативну лексику. Подібними функціями наділений і бот IGov від тих самих розробників.

З ботом Зоряною від «Київстар» можна просто поговорити – система має ШІ, хоча головне призначення Зоряни – роботизоване довідкове бюро.

Засновник Colorisoft Станіслав Загурський розповів K-Fund Media, що технічно для бота-лідогенератора (того, що буде збирати дані про претендентів) навіть 100 тис. первинних інтерв’ю в день – не навантаження.
«Інше питання – якими каналами треба запустити рекламну кампанію збору резюме. Російська компанія «Связной» запустила робота, який провів 1 млн інтерв’ю за два дні», – говорить він.

Боти-рекрутери позбавлені ШІ

«Наш бот розмовляє з претендентом за попередньо встановленим сценарієм, і ми не приховуємо того, що з людиною спілкується автоматична система. Після відправки заявки з претендентом буде спілкуватися вже людина , – розповідає digital strategist компанії «Vodafone Україна» Владислав Войтович.

Корисні боти в Telegram
@ImageSearchBot шукає зображення за запитом.
@Instasave_bot  зберігає фото з Instagram і відео з YouTube
@MinfinBot розповідає про курси валют
@cityguide_bot  допоможе знайти будь-яку організацію за ключовими словами і тегами
@QTrackerBot вміє відслідковувати пересування посилки кур’єрських служб доставок Україною: «Нової Пошти», «Делівері», «Міст-Експрес», а також «Укрпошти».

Поділитися: