Привіт, Siri: 4 уроки для підприємців від творця помічника з iPhone Адама Чейера

167
CNBC.com
Співзасновник компанії Siri про те, як важливо знайти хорошу команду і чому ідею потрібно вчасно реалізувати

Адам Чейер – один із засновників компанії Siri. Саме ця компанія стала піонером у розробці персональних помічників, що розпізнають голос. Сьогодні Siri невід’ємна частина одного з найпопулярніших мобільних гаджетів – iPhone.

Чейер відвідав Київ у рамках бізнес-форуму Olerom Forum1 та розповів чотири уроки, що допоможуть створити революційний продукт та зацікавити інвесторів.

Перший урок

Мати просто хорошу ідею недостатньо. Потрібно вміти вчасно її реалізувати та слідкувати за трендами і тригерами. Ми з Siri пройшли дуже довгий шлях. Перший прототип я розробив ще у 1993 році. Втім тоді я навіть не знав, що таке веб-браузер. Тоді Siri не була потрібна, люди просто не усвідомлювали моєї ідеї.

bgr.com

Коли у 2007 році презентували перший iPhone, я зрозумів, що моя розробка може бути корисною. Персональний помічник з’явився в AppStore ще у 2010 році, вже у 2011 він став частиною iPhone.

Другий урок

Щоб створити хороший продукт, ви повинні знайти команду, яка допоможе вам реалізувати задум.
Якщо ви вже знайшли потрібних людей, пам’ятайте, вони повинні відповідати чотирьом критеріям:
Візіонер або ж «людина – пророк». Саме вона допоможе спрогнозувати, яка ідея і справді є великою та зможе змінити ринок. Або і більше – створити новий ринок.
Наступний етап – людина, що зможе перетворити мрію на чіткий план дій. У бізнесі важливі не лише ті, хто вміють вигадати, а і ті, хто знають, як це реалізувати.
Ідеальна ідея, навіть після бездоганної реалізації, можу бути ніким непомічена. Тому, в команді повинен бути маркетолог, який зможе розповісти про ваш продукт. Саме від нього залежить, чи звернуть інвестори увагу на вас.
І найважливіше – талановиті інженери, що зможуть технічно втілити всі задуми та забезпечать якісну роботу того чи іншого продукту.

Засновник може в собі поєднувати два або ж навіть три пункти з вищеперечислених. Втім, варто пам’ятати: щоб зробити легендарний продукт у вас повинна бути команда. І це повинні бути найкращі люди світу.

Третій урок

Вміти правильно «упакувати» ідею – це мистецтво. Саме від вашої презентації залежить, чи зацікавляться вами інвестори і чи будуть у вас гроші для реалізації замисленого. Ваша ідея не повинна бути занадто нормальною та буденною. Ви повинні уявити собі майбутній світ та спрогнозувати, яке місце там займе ваш продукт.

Також потрібно вміти чітко пояснити, чим ваш задум кращий, ніж у конкурентів.

У випадку з Siri – це вміння детально аналізувати запит. Тобто, її поведінка віддалено схожа на людську. Наприклад, співзасновник Apple Стів Возняк у 2010 році запитав наш додаток про найбільше озеро у Каліфорнії, і Siri дала йому чітку відповідь.

s.appleinsider.ru

Четвертий урок

І навіть якщо все з вищеперечисленого ви вдало виконали, постає остання, та часто найбільша проблема. Це хороший прототип. У вас не буде багато часу для презентації перед інвесторами. Вам та команді потрібно добре попрацювати, щоб створити якісний прототип свого продукту. Поганий прототип може поставити крапку в історії вашого стартапу.

Поділитися: