Прихована загроза: три свіжих бізнес-бестселера від New York Times

156
businessinsider.com
Як створювали перший iPhone і чому Google може завадити розвитку світової демократії

Газета The New York Times протягом майже ста років радить своїм читачам найкращі нові видання.

K.Fund Media обрав три бізнес-книги, що увійшли до списку бестселерів у червні.

«Один пристрій: таємна історія iPhone», Брайан Мерчант

The One Device: The Secret History of the iPhone, Brian Merchant

LB, 2017

У 2007 році Стів Джобс представив новий гаджет, що змінив мобільний ринок – iPhone. На честь десятої річниці виходу телефону, американський журналіст та науковець Брайан Мерчант написав книгу про секретну історію створення першого iPhone. Один із головних принципів компанії з Купертіно: «Ми про вас знаємо все, ви про нас – нічого», – пише автор. Протягом кількох років про створення телефону від Apple знали дуже мало людей. За словами Мерчанта, Apple створила спеціальну лабораторію Purple Dorm, доступ до якої мали лише десять інженерів. Робота тривала цілодобово, а працівники навіть жили там.

Також багато уваги автор приділив розповідям про інновації, використані у створенні iPhone. Зокрема, про технологію мультитач. І хоч у Apple розповідають, що це саме їхній винахід, Мерчант пише про схожі розробки, які існували у Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) ще у 1980 році. Ще одним цікавим аспектом книги є історії про серійне виробництво телефонів на китайському заводі Foxconn. Автору вдалось поспілкуватись з колишніми працівниками цього заводу, які розповіли про понаднормову роботу перед релізом нової моделі iPhone. В кінці книги Мерчант роздумує про майбутнє культового гаджету. «Сьогодні продажі вражають, та чи зможе компанія дивувати покупців і далі?», – пише автор.


«Рухайся швидко і ламай: як Facebook, Google и Amazon підривають демократію», Джонатан Таплін

Move Fast and Break Things: How Facebook, Google, and Amazon Cornered Culture and Undermined Democracy, Jonathan Taplin

LB, 2017

За останні 20 років інтернет проникнув в усі сфери нашого життя. В найближчому майбутньому ця тенденція лише посилиться. Про це у своїй новій книзі пише Джонатан Таплін, заступник директора  американської інноваційної лабораторії Анненберга. Тому, на думку автора, найбільша проблема сьогодні – монополізація інтернету. «Всесвітня мережа зараз не має нічого спільного з тим проектом, який реалізовувався на початку 1990-х. Інтернет перетворився на потужний інструмент пропаганди»,  – розповідає Таплін.

«Рухайся швидко і ламай» складається з досліджень автора узурпації бізнесу трьома компаніями – Google, Facebook та Amazon. Наприклад, з 2001 року дохід музичного, книговидавничого та медіа-бізнесу знизився майже на 70%. В той же час прибутки Google зросли з $400 млн до $74,5 млрд. Також автор пише, що інтернет-гіганти мають надзвичайно великий політичний вплив. Якщо хочеш стати новим президентом – товаришуй з Google, Facebook і Amazon, каже Таплін. У підсумку автор вважає, що потужні інтернет-компанії є найбільшою загрозою для світової демократії.


«Витончений безлад: глобальний пошук простішої та ефективнішої податкової системи», Т. Рейд

A Fine Mess: A Global Quest for a Simpler, Fairer, and More Efficient Tax System, T. R. Reid

Penguin, 2017

Томас Рейд – колишній головний редактор The Washington Post у Лондоні та Токіо. У 2017 році він написав книгу про світову податкову систему. За його словами, у Данії, Франції, Бельгії та США всі сплачені податки протягом року складають майже 45% економіки. А загальносвітові податки – це 21% світової економіки. У своїй книзі Рейд аналізує податкові системи у різних країнах та намагається знайти найвдаліші приклади її застосування.

Найдетальніше автор аналізує податкову систему у США та називає її однією з найплутаніших у світі. Її деталі знають лише юристи, бухгалтери та крупні корпорації, пише автор. Податковий кодекс США змінювався у 1922, 1954 та 1986 роках. Тобто, кожних 32 роки. За словами автора, наступна зміна може чекати на Америку вже у 2018 році, і до неї потрібно бути готовим.

Поділитися: