Пригоди біткойна: чому криптовалюта дешевшає

213
Shutterstock
З кінця минулого року криптоактиви просіли практично у два рази

Січень приніс ще ті переживання власникам криптоактивів. Біткойн, криптовалюта номер один, піднявшись в кінці грудня минулого року майже до позначки в $20 тис., впав майже вдвічі. Періодично курс відскакує назад. Наприклад, за добу біткойн впав на 33% і до обіду 17 січня коштував $10,3 тис. але вже наступного дня курс зріс до майже $12 тис.

coincap.io

Схожа картина і з іншими криптовалютами. Проте подібні стрибки не нівелюють тенденцію: криптовалюта дешевшає.

Загальна ринкова капіталізація (Market Cap) всіх валют з понеділка знизилася на $100 млрд до $400 млрд. Більше за всіх просів курс Ripple, Stellar Lumen, Cardano і NEM.

Падіння ринку сталося на фоні заяв Китаю, Бразилії, Південної Кореї та Німеччини про необхідність ввести регулювання ринку криптовалют.


Сергій Козлов Аналітик, СЕО компанії BANK ONLINE

Складно передбачити поведінку криптовалют хоч у березні, хоч у червні наступного року, оскільки курс крипти пов’язаний з низкою об’єктивних і суб’єктивних факторів. Та й не можна говорити, що валюта просіла. На початку 2017 року вартість біткойна була 3 тисячі доларів за біткойн, зараз 10, це ріст у 3,3 рази!

Ринок криптовалют – це ринок, де зустрічаються попит і пропозиція, а у вічне зростання я не вірю.


Олексій Насонов СЕО компанії Worldcore, «автор» альтернативної монети WRC

Ринок на даний момент дійсно в неслабкій такій просадці. Зрозуміло, це стосується всіх монет і токенів. Факторів відразу кілька – просів і власне долар, і Bitcoin, в парі з яким трейдиться до 80-90% від загального обсягу торгів будь-яка монета.

Думаю, буде ще просідання у лютому через китайський Новий рік. Зате в березні почнеться зріст.


Анатолій Радченко Засновник United Traders

Дивитися на капіталізацію ринку – не найкращий варіант, щоб стежити за криптовалютою. Краще зафіксувати точку входу (покупки крипти). Так, наприклад, якщо хтось увійшов в біткойн на цифрі $4 тис. за BTC, він може далі спокійно торгувати на біржі. А той, хто увійшов у $16 тис. або майже $20 тис. – той, звичайно, залишився не в кращому становищі.

Звинувачувати в усіх криптовалютних бідах Китай – не зовсім правильно. Криптовалюта – це біржовий актив, на який впливає попит і пропозиція. Масовими закупівлями і «зливаннями» валюти можна сильно впливати на її вартість. Великі трейдери зацікавлені в крутих підйомах та спадах валют, оскільки на вигинах графіка можна «стригти хом’яків». Це означає, що недосвідчені торговці стануть робити закупівлю на хвилі загального хайпа (по $16-20 тис.) і зливати актив при масовому падінні (по $10 тис.). Великі біржовики скуплять актив по $10 тис. і знову напампять ціну, щоб продати у три рази дорожче.

Отже, криптовалюта слідом за різким падінням знову буде рости, але очікувати якихось надто райдужних результатів не варто. Максимум, чого варто очікувати на біржах – це $16 тисяч в березні-квітні і падіння до $10 тисяч в червні.

Так, криптовалюта, як і долар з гривнею – мильна бульбашка. Але впасти все може тільки в одному випадку – коли у неї зовсім не буде покупців. Або якщо крипту заборонять у всіх країнах. А я в це не дуже вірю.

Поділитися: