ProZorro не постраждало від рейдерства в компанії «Держзакупівлі.Онлайн»

260
bizedu.com.ua
Прокуратура Києва завершила слідство у справі організатора групи, що незаконно заволоділа 50% торгового майданчика

Прокуратура Києва завершила розслідування щодо організатора злочинної групи, яка незаконно заволоділа 50% частки ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» – одного із зареєстрованих майданчиків для роботи із системою державних закупівель ProZorro.

Як розповів «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прокуратуру, в 2017 році учасники злочинної групи на чолі з екс-правоохоронцем під загрозою насильства змусили одного із співвласників компанії передати його частку в компанії. Потім за ланцюжком переоформили цю частку на підставних осіб.

Інвестиції в інфраструктуру стали прозорішими і простішими за допомогою ProZorro: 5 галузей, в які варто інвестувати вже зараз

Прокуратура висунула організатору підозри за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, що призвело до майнової шкоди в особливо великих розмірах). Зловмиснику також світить стаття за незаконне придбання зброї і боєприпасів (ст. 263 і ст. 263-1 КК).

«На майно ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» судом накладено арешт», – заявили в прокуратурі, наголосивши, що «загрози роботи системи закупівель ProZorro на цей час відсутні».

«Це корпоративний конфлікт, який не має стосунку до того, як біти і байти ходять», – прокоментував для K.Fund Media перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України та один з євангелістів відкритих державних онлайн-закупівель ProZorro Макс Нефьодов.

Макс Нефьодов
www.facebook.com/max.nefyodov

Він нагадав, що корпоративний конфлікт, «навіть обтяжений погрозами насильства, це сумно», але він не може вплинути на роботу системи.

«Електронний майданчик «Держзакупівлі.Онлайн» функціонує у штатному режимі, жодних загроз для функціонування як електронного майданчика, так і системи ProZorro в цілому не має», – відзначено й на сайті майданчика.

У заяві наголошено, що кримінальне провадження розпочато ще в 2017 році й «жодним чином не вплинуло і не впливає на високий рівень надання послуг електронним майданчиком користувачам у системі ProZorro».

«Накладений арешт ніяким чином не впливає на господарську діяльність підприємства, його взаємовідносини з користувачами, і застосований виключно для унеможливлення відчуження корпоративних прав», – підтверджує майданчик.

Попалися: кіберполіція України викрила мережу фальшивих криптообмінників.

В Іспанії впіймали банду хакерів з України і Росії, що вкрала $1,2 млрд.

Поділитися: