Прозорі вибори: в Швейцарії тестують систему електронного голосування на блокчейн

333
www.shutterstock.com
Городяни з електронним ID можуть проголосувати зі смартфона до 1 липня

У швейцарському місті Цуг, столиці «Криптодолини», почали тестувати першу систему електронного голосування (E-Voting) на основі блокчейна. Городяни з електронним ID можуть проголосувати зі свого смартфона до 1 липня, повідомляє Handelszeitung.

Розробником технології виступила IT-корпорація Luxoft у співпраці з міською владою та науковцями Університету прикладних наук Люцерна.

Найбільші нафтотрейдери переходять на блокчейн

Система E-Voting на базі блокчейн, як і у випадку з криптовалютою, заснована на принципах децентралізації та шифруванні даних, що дає змогу забезпечити абсолютну анонімність кожного голосу і безпеку під час його перевірки, зазначає Handelszeitung.

Зібрані голоси виборців зберігають у трьох дата-центрах: два з яких у Швейцарії, ще один – в Ірландії. Розробники вирішили таким чином географічно знизити загрозу кібербезпеки на випадок хакерської атаки і втрати даних під час їх передавання.

blockxhain
faizod.com

«Система електронного голосування на базі блокчейну – найкраще, що дотепер придумали в E-Voting», – вважає мер Цуга Долфі Мюллер (Dolfi Müller).

Тестове голосування триватиме з 25 червня до 1 липня. Городян попросять відповісти «так» або «ні» на прості запитання: наприклад, оцінити феєрверки на щорічному фестивалі озера Цуг. По закінченню експерименту всі отримані дані оцінять протягом двох місяців і вже після літа оголосять результати експерименту.

Нагадаємо, що китайський майнінговий гігант відкрив бізнес у Швейцарії.

Хоча це й не дивно, адже Швейцарію визнано найкращою країною Європи для розвитку блокчейн-проектів.

Поділитися: