Просто жити: 5 бестселерів для тих, хто втомився

2390
Shutterstock
Книги, які вчать цінувати те, що маєш, яким би банальним воно не було

Як казав Козьма Прутков, якщо хочеш бути щасливим, будь ним. Або не будь і не мороч голову. Але саме через те, що чимало кому ця проблема видається не такою вже й бінарною, на літературу категорії self-help такий шалений попит. Її читачі прагнуть знати, як саме їм перетворитися на кращу версію себе і як це вдалося іншим. Інструкції та приклади все спрощують. Інколи саме цього й бракує.

K.Fund Media стежить за трендами і пропонує ознайомитися із рецензіями на мотиваційні книги про те, як стати ефективнішим з наявними ресурсами. Вони не зяють інтелектуальною глибиною, не змінюють парадигму і не вражають оригінальністю форми і змісту, але завдяки своїм простим як двері порадам, стали світовими бестселерами. Отже, комусь вони та й прислужилися.

Тепер! Лови мить – це твоє все

«Тепер! Лови мить – це твоє все», Ерік Бертран Ларссен

Український переклад – «Моноліт», 2017

Рутина й повсякденні турботи знищують у нас здатність насолоджуватися поточним моментом. Норвезький бізнес-консультант і коуч Ерік Бертран Ларссен нагадує: життя складається саме з безлічі таких от «тут і зараз», тому потрібно вчитися бути присутнім. Як? За словами автора, найкраще запитувати себе, а також близьких і рідних «Що відчуваєш у цю мить?». Він пропонує, зокрема, метод чарівних сходинок (підіймаєтеся додому й подумки перемикаєтеся з режиму «ділова людина» у режим «сімейна людина») і регулярне перезавантаження в оазі – місці, куди можна час від часу тікати від клопотів, щоб побути на самоті із собою.

Більше про книгу


«Чудовий ранок. Як не проспати життя», Гел Елрод

Український переклад – «Наш Формат», 2017

Звички і щоденні ритуали є визначальними. Прокидаючись раніше, можна підвищити і свій настрій, і свою продуктивність, пише тренер із саморозвитку та мотиваційний спікер Гел Елрод. Він радить сформувати перед сном позитивні очікування, поставити будильник подалі від ліжка, а відразу після пробудження піти вмитися, випити склянку води, вдягнути спортивний костюм і зробити зарядку. Коли опритомнієте, не забудьте побути наодинці зі своїми думками й згадати про щось, за що вдячні, зазначає Елрод. Буде за що – бо ж у багатьох народів є перевірені тисячоліттями приказки про тих, хто рано встає і з порожніми руками не залишається.

Більше про книгу


«Отступить, чтобы победить. Умей сказать себе «стоп»

«Отступить, чтобы победить. Умей сказать себе «стоп», Пег Стріп і Алан Бернстайн

Російський переклад – «Попурри», 2018

Сучасне суспільство возвело в культ результативність. Ми звідусіль чуємо настанову ніколи не здаватися, йти до кінця. Насправді чимало починань варто було б облишити, щоб зосередитися на проекті, з яким є більше шансів на успіх, переконані письменниця Пег Стріп і соціальний психолог Алан Бернстайн. Вони звертають увагу на те, що саме наполегливість почасти підбурює нас до безглуздих дій, про чимало з яких ми потім шкодуємо. Вони закликають знайти в собі сміливість відмовитися від об’єктивно недосяжного і змінити пріоритети. Доки не пізно.

Більше про книгу


Жизнь на полной мощности

«Жизнь на полной мощности. Управление энергией – ключ к высокой эффективности, здоровью и счастью», Джим Лоер і Тоні Шварц

Російський переклад – «Манн, Иванов и Фербер», 2017

Консультанти мегазірок світового тенісу Джим Лоер і Тоні Шварц запевняють, що найдорогоцінніший ресурс – енергія, а не час. Мовляв, який сенс розписувати робочий день на надцять пунктів, якщо сил вистачає лише на виконання половини? Саме на поповненні запасу цих сил, на думку авторів, і слід зосередитися. Нічого екстраординарного не рекомендують – тільки старі прописні істини: ми є тим, що їмо, і потребуємо балансу роботи та відпочинку. Але сказати легше, ніж зробити, коли живеш у постійній напрузі. «Чимало хто проживає життя, наче це безперервний марафон, – зауважують Лоер та Шварц. – Ми маємо навчитися проживати свої роки як серію спринтерських дистанцій – періодів діяльності з повною самовіддачею, які чергуються з епізодами повноцінного відпочинку і відновлення сил».

Більше про книгу


«О чем мечтать. Как понять, чего хочешь на самом деле, и как этого добиться», Барбара Шер

Російський переклад – «Манн, Иванов и Фербер», 2017

Свіжі дані Gallup демонструють, що близько 70% працівників у США виконують свою роботу без ентузіазму. Ця книга – бестселер за версією The New York Times – для тих, хто заплутався й прагне знайти для себе краще місце у житті. Психолог Барбара Шер ділиться своїм особистим досвідом виходу з кризи, коли після розлучення опинилася без роботи з дітьми на руках, й історіями різних людей, які зазнали невдач та провалів, але все ж домоглися свого, бо не боялися починати з нуля: «Ви можете взятися за опанування нових речей, скільки б років вам не було. А якщо ви ще й навчитеся любити бути новачком, то вам відкриється весь світ».

Більше про книгу


Щастя – це особистий вибір. Така основна думка цих 5 книг про те, як стати щасливим.

Поділитися: