Як казав Козьма Прутков, якщо хочеш бути щасливим, будь ним. Або не будь і не мороч голову. Але саме через те, що чимало кому ця проблема видається не такою вже й бінарною, на літературу категорії self-help такий шалений попит. Її читачі прагнуть знати, як саме їм перетворитися на кращу версію себе і як це вдалося іншим. Інструкції та приклади все спрощують. Інколи саме цього й бракує.
K.Fund Media стежить за трендами і пропонує ознайомитися із рецензіями на мотиваційні книги про те, як стати ефективнішим з наявними ресурсами. Вони не зяють інтелектуальною глибиною, не змінюють парадигму і не вражають оригінальністю форми і змісту, але завдяки своїм простим як двері порадам, стали світовими бестселерами. Отже, комусь вони та й прислужилися.

«Тепер! Лови мить – це твоє все», Ерік Бертран Ларссен
Український переклад – «Моноліт», 2017
Рутина й повсякденні турботи знищують у нас здатність насолоджуватися поточним моментом. Норвезький бізнес-консультант і коуч Ерік Бертран Ларссен нагадує: життя складається саме з безлічі таких от «тут і зараз», тому потрібно вчитися бути присутнім. Як? За словами автора, найкраще запитувати себе, а також близьких і рідних «Що відчуваєш у цю мить?». Він пропонує, зокрема, метод чарівних сходинок (підіймаєтеся додому й подумки перемикаєтеся з режиму «ділова людина» у режим «сімейна людина») і регулярне перезавантаження в оазі – місці, куди можна час від часу тікати від клопотів, щоб побути на самоті із собою.

«Чудовий ранок. Як не проспати життя», Гел Елрод
Український переклад – «Наш Формат», 2017
Звички і щоденні ритуали є визначальними. Прокидаючись раніше, можна підвищити і свій настрій, і свою продуктивність, пише тренер із саморозвитку та мотиваційний спікер Гел Елрод. Він радить сформувати перед сном позитивні очікування, поставити будильник подалі від ліжка, а відразу після пробудження піти вмитися, випити склянку води, вдягнути спортивний костюм і зробити зарядку. Коли опритомнієте, не забудьте побути наодинці зі своїми думками й згадати про щось, за що вдячні, зазначає Елрод. Буде за що – бо ж у багатьох народів є перевірені тисячоліттями приказки про тих, хто рано встає і з порожніми руками не залишається.

«Отступить, чтобы победить. Умей сказать себе «стоп», Пег Стріп і Алан Бернстайн
Російський переклад – «Попурри», 2018
Сучасне суспільство возвело в культ результативність. Ми звідусіль чуємо настанову ніколи не здаватися, йти до кінця. Насправді чимало починань варто було б облишити, щоб зосередитися на проекті, з яким є більше шансів на успіх, переконані письменниця Пег Стріп і соціальний психолог Алан Бернстайн. Вони звертають увагу на те, що саме наполегливість почасти підбурює нас до безглуздих дій, про чимало з яких ми потім шкодуємо. Вони закликають знайти в собі сміливість відмовитися від об’єктивно недосяжного і змінити пріоритети. Доки не пізно.

«Жизнь на полной мощности. Управление энергией – ключ к высокой эффективности, здоровью и счастью», Джим Лоер і Тоні Шварц
Російський переклад – «Манн, Иванов и Фербер», 2017
Консультанти мегазірок світового тенісу Джим Лоер і Тоні Шварц запевняють, що найдорогоцінніший ресурс – енергія, а не час. Мовляв, який сенс розписувати робочий день на надцять пунктів, якщо сил вистачає лише на виконання половини? Саме на поповненні запасу цих сил, на думку авторів, і слід зосередитися. Нічого екстраординарного не рекомендують – тільки старі прописні істини: ми є тим, що їмо, і потребуємо балансу роботи та відпочинку. Але сказати легше, ніж зробити, коли живеш у постійній напрузі. «Чимало хто проживає життя, наче це безперервний марафон, – зауважують Лоер та Шварц. – Ми маємо навчитися проживати свої роки як серію спринтерських дистанцій – періодів діяльності з повною самовіддачею, які чергуються з епізодами повноцінного відпочинку і відновлення сил».

«О чем мечтать. Как понять, чего хочешь на самом деле, и как этого добиться», Барбара Шер
Російський переклад – «Манн, Иванов и Фербер», 2017
Свіжі дані Gallup демонструють, що близько 70% працівників у США виконують свою роботу без ентузіазму. Ця книга – бестселер за версією The New York Times – для тих, хто заплутався й прагне знайти для себе краще місце у житті. Психолог Барбара Шер ділиться своїм особистим досвідом виходу з кризи, коли після розлучення опинилася без роботи з дітьми на руках, й історіями різних людей, які зазнали невдач та провалів, але все ж домоглися свого, бо не боялися починати з нуля: «Ви можете взятися за опанування нових речей, скільки б років вам не було. А якщо ви ще й навчитеся любити бути новачком, то вам відкриється весь світ».
Щастя – це особистий вибір. Така основна думка цих 5 книг про те, як стати щасливим.