Прокинься і в бій: звички, що зроблять вас продуктивнішими

489
Shutterstock
Керівник BlaBlaCar в Україні, співвласник «Планети кіно» і керівниця UNIT Factory розповідають, як навчилися працювати ефективно

Тема продуктивності вічна, і рано чи пізно вона стосується кожного. Зараз, коли інформації стає все більше, і часу на її споживання катастрофічно не вистачає, питання «як все встигати?» як ніколи актуальне.

Учені Мічиганського університету запевняють, що продуктивність знижує популярна сьогодні мультизадачність.

Ефективною ваша робота буде лише в тому випадку, якщо ви повністю сконцентруєтеся на одному завданні

Дослідження консалтингової компанії McKinsey & Company показують, що продуктивність роботи безпосередньо залежить від сну. Коли людина не висипається, у неї погіршується пам’ять і навички прийняття рішень, а це відображується на якості праці.

Насправді універсальних правил підвищення продуктивності немає, у кожного підхід індивідуальний. K.Fund Media запитав відомих бізнесменів і менеджерів, які звички роблять їхню роботу більш плідною.

Алексей Лазоренко

Олексій Лазоренко, керівник BlaBlaCar в Україні

Що допомагає мені бути продуктивним:

1. Міцний сон не менш як 7,5 годин. Моя продуктивність прямо пропорційно залежить від кількості і якості сну. Перший день недосипу я можу компенсувати кофеїном, але на 2-3-й день це вже зробити складно.

2. Ранкова медитація. Практикую доволі давно. Складно впевнено щось заявляти, але мені здається, що медитація все ж таки впливає на роботу мого мозку і вчить його концентруватися. Мозок поступово стає більш слухняним, а розумові процеси – послідовними і структурованими.

3. Уміння розставляти пріоритети і фокусуватися на дійсно важливих речах, не хапаючись одразу за всі завдання одночасно. Волію радше рухатися повільніше, але в правильному напрямку, ніж швидко, але не туди, куди потрібно.

4. Уміння делегувати.

5. І, напевно, найголовніше – робота та її результат мають приносити задоволення. Не уявляю, як можна бути продуктивним і досягати успіху, займаючись справою, яку не любиш. Якщо ваша робота вас не надихає, значить це не ваша робота.


Дмитро Деркач, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно»

1. Періодично я «прочищаю голову». Кожен будній день я починаю зі спорту, це допомагає відволіктися від робочих питань. Кілька разів на рік я намагаюся їхати на місяць-два-три у відпустку. Така тривала відпустка допомагає зробити повне перезавантаження і по-новому подивитися на багато робочих питань і процесів, подумати про стратегічні пріоритети. У таких поїздках народжується багато нових ідей. Також я намагаюся часто подорожувати на вихідних, це теж допомагає перемикатися. Під час перельотів можна почитати книги або просто подумати про важливі робочі питання.

2. Намагаюся до всього застосовувати принцип Парето. 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату.

3. Активно користуюся календарем і планувальниками завдань типу Todoist.

4. Намагаюся не проводити непотрібних зустрічей. Дуже ретельно оцінюю ефективність кожної потенційної зустрічі.

5. Активно користуюся мессенджерами в роботі, вони допомагають швидше і простіше комунікувати. Я завжди доступний, завжди можу відповісти на будь-які питання, але при цьому я не прив’язаний до офісу.


Валерія Заболотна, керівниця UNIT Factory

Звички, що підвищують мою продуктивність, мають дві важливі складові:

1. Проактивність. Я не боюся ризикувати, шукаю в будь-якій, наче не потрібній зустрічі або розмові, можливості, відкрита і допитлива стосовно нової інформації. Тому я активна, включена в потік.

2. Розуміння того, чого я хочу досягти тим чи іншим рішенням, дією. Тут важливі усвідомлення – наша здатність досліджувати власні думки, настрій і поведінку; уява – здатність подумки уявляти те, що знаходиться поза нашим досвідом і обставинами; незалежна воля – наша здатність діяти незалежно від зовнішнього впливу. Тому я сильна і можу впоратися з багатьма завданнями.

З дрібних корисних звичок:

Після зустрічей я завжди записую важливі думки і намагаюся оформити їх в слайди або замітку. Воно накопичується і часто може стати в пригоді.
– Я припинила писати на папері, записую все лише в телефон – так не загубиться.
Поруч із робочим столом у мене стоїть степпер. Щоб не сидіти завжди на одному місці, я встаю і ходжу по ньому, перевіряючи пошту або читаючи щось.
Замість кави п’ю воду – процеси роботи поліпшуються.

Поділитися: