Прокинься і не ний: 5 порад з книги «Чудовий ранок» Гела Елрода

4307
Shutterstock
Як зробити свій день продуктивнішим завдяки ранньому пробудженню

Прийнято вважати, що всі люди поділяються на дві групи – «сов» і «жайворонків». Американський бізнесмен та коуч Гел Елрод спростовує це судження. Він впевнений, що вдосвіта можуть прокидатися всі – було б бажання.

Елрод створив інструкцію правильного пробудження та виклав її в книзі «Чудовий ранок. Як не проспати життя». Видання стало бестселером, зібравши понад 1,5 тис. п’ятизіркових відгуків на Amazon.com. Цього року видавництво «Наш Формат» випустило цю книгу українською.

Гел Елрод впевнений – перша година дня визначає успіх впродовж всього життя, тому використовувати її потрібно продуктивно.


«Прокидайтеся з відчуттям чіткої мети, поєднуючи переваги раннього пробудження і регулярного саморозвитку, – і неважливо, яку діяльність ви для цього обираєте і як займаєтеся кожною з них. Головне, щоб вона допомагала вам покращувати себе і своє життя», – пише автор.

Детальний алгоритм використання свого методу він описує в книзі.

K.Fund Media обрав п’ять головних порад, які сприятимуть гарному початку дня та задаватимуть напрямок усьому вашому життю.

1

Не опирайтеся пробудженню

Ранок багатьох людей починається з будильника, але рідко його сигнал стає приводом для підйому. Будильник або ігнорують, або ставлять на повтор – в цьому проявляється небажання прокидатися. На думку Гела Елрода, такий спротив пробудженню негативно відображається на вашому житті.

«Ранкова атмосфера впливає великою мірою на весь день. І поступово життя перетворюється на замкнене коло: ви прокидаєтесь у відчаї, впродовж дня сумуєте, лягаєте спати, відчуваючи тривогу або депресію, і жахливий цикл меланхолії повторюється день у день», – пише автор.

Shutterstock

Змінивши розпорядок ранкового підйому, ви кардинально зміните своє життя, запевняє Елрод. Він називає п’ять кроків, які допоможуть прокинутися раніше і відчувати при цьому задоволення.

– Перед сном формуйте позитивні очікування на наступний ранок.

– Поставте будильник подалі від ліжка: рух надає енергії.

– Одразу після пробудження почистіть зуби і вмийтеся холодною водою задля свіжості.

– Випийте склянку води – після відновлення водного балансу в організмі рівень вашої мотивації зросте.

– Одягніть спортивний костюм і зробіть зарядку.

2

Починайте ранок з тиші

Після остаточного пробудження Елрод радить поринути в спокій, щоб побути наодинці зі своїми думками.

«Тиша – один з найкращих засобів зняти стрес, підвищити самосвідомість і досягти ясності думок, що неодмінно допоможе зосередитись на поставленій меті, пріоритетах й найважливіших речах», – пише автор.

Сам Елрод у тиші практикує медитацію, молитви, роздуми, глибоке дихання та подяки. Він запевняє, що це дозволяє йому розслабитися, заспокоїтися та налаштуватися на приємний день.

3

Налаштовуйте себе на краще

Всі люди майже безперервно ведуть внутрішній діалог, щоб по-новому оцінювати отриманий досвід й робити певні висновки з нього.

Shutterstock

Це надважливий процес, але багатьом людям його потрібно удосконалювати, пише Елрод. Він впевнений, що зранку мислити потрібно тільки позитивно – це впливає на рівень продуктивності впродовж дня.

«Афірмації змінюють спосіб вашого мислення і ваші почуття, допомагають подолати переконання, які вас обмежують, відмовитися від непродуктивних звичок і замінити їх учинками й діями, спрямованими на досягнення успіху», – запевняє автор і закликає постійно нагадувати собі, ким хочете стати, чого прагнете досягти і як збираєтесь це зробити.

Найкращий час для цього – ранок

Елрод наводить в приклад відомих людей (Вілла Сміта, Джима Керрі, Опру Вінфрі), які відкрито говорять про свою віру в позитивне мислення та зізнаються, що використання афірмацій допомогло їм досягти багатства й успіхів.

4

Читайте книжки про саморозвиток

«Читання – це швидкий шлях до змін у будь-якій сфері життя, один із найприємніших способів генерування знань, ідей та стратегій, потрібних для досягнення успіху», – пише Елрод і закликає читати щоранку мотивуючу літературу.

Автор порахував: якщо щодня читати 10 сторінок, то за рік можна прочитати 18 книжок обсягом у 200 сторінок. «Це не забере у вас багато часу, однак допоможе стати іншою людиною», – запевняє він.

Щоб краще засвоювати поради з книжок, Елрод радить занотовувати найголовніше й перечитувати згодом.

Shutterstock

5

З’їжте жабу

Найважливіші та найнеприємніші справи краще робити зранку – цим ми налаштуємо себе на продуктивний день, зазначає Елрод. Він цитує слова Брайана Трейсі, експерта з питань продуктивності, який виконання складних завдань називає «поїданням жаби».

«Зробивши вранці щось важливе і навіть неприємне, ми забезпечуємо собі своєрідну психологічну винагороду, яка підніме наше життя на новий рівень», – пише автор.

Поділитися: