Прокуратура вимагає збільшити термін тюремного ув’язнення екс-голові Samsung до 12 років

130
www.bloomberg.com
49-річного топ-менеджера і спадкоємця корпорації звинувачують у підкупі президента

Прокуратура Південної Кореї просить суд подовжити термін тюремного ув’язнення для Лі Чже Йона, віце-президента і спадкоємця глави технологічної корпорації Samsung Electronics, з 5 до 12 років.

Слідство з’ясувало, що бізнесмен «подарував» подрузі екс-президента країни Пак Кин Хе чистокровних скакунів, розраховуючи на державну підтримку влади для отримання контролю над корпорацією його важкохворого батька Лі Гон Хі.

За інформацією південнокорейської прокуратури, Лі Чже Йон домагався від влади дозволу на злиття двох дочірніх компаній Samsung. Завдяки цьому топ-менеджер зміг би отримати контрольний пакет акцій корпорації й уникнути сплати мільярдів доларів податків на спадщину.

Слідство впевнене, що спадкоємець глави Samsung знав про сильний політичний вплив подруги на саму Пак Кин Хе і використовував його для схвалення злиття «дочок» корпорації.

З тигрів в інноватори: як почати з ідеї і стати лідером ринку

Незважаючи на те, що злиття все-таки відбулося, південнокорейські правоохоронці розкрили цю корупційну схему, заарештувавши всіх її учасників, в тому числі Лі Чже Йона і відсторонену від влади Пак Кин Хе.

У серпні суд засудив топ-менеджера Samsung до п’яти років ув’язнення за звинуваченням у підкупі влади. Сам Лі Чже Йон усі звинувачення відкидає і вже подав апеляцію, яку буде розглянуто 5 лютого 2018-го.

Як ми писали раніше, в жовтні Samsung офіційно оголосив, що генеральний директор і віце-президент компанії Квон О-Хьюн, Містер Чип, як його всі називають, має намір піти з посади.

Пізніше корпорація повідомила про кардинальні перестановки в керівництві корпорації і про прихід нового покоління топ-менеджерів.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: