Програмісти бувають різні: 4 поради з книги «Как пасти котов»

182
DeviantArt
Про особливості мультикультурного IT-менеджменту

Дж. Ханк Рейнвотер пропрацював у сфері комп’ютерних наук та інженерії більше 30 років. Нині він начальник відділу з розробки програмних продуктів для страхових компаній у Risk Sciences Group. Російський переклад його книги про управління IT-проектами «Как пасти котов: наставление для программистов, руководящих другими программистами» (Herding Cats: A Primer for Programmers Who Lead Programmers, 2002) нещодавно вийшов у видавництві «Пітер».

Як і багато хто в його бізнесі, Рейнвотер оточений представниками різних народів. Бути лідером і координатором «культурного вінегрету», за його словами, непросто. Адже кожен залежно від походження і виховання по-своєму ставиться до праці й субординації.


Тому слід прагнути до неофіційного спілкування, з’ясовувати всі відмінності й не забувати про найсуттєвіші з них. Тож доведеться стати громадянином світу. Ось що радить взяти до уваги автор.

1

Враховуйте менталітет співробітників

Цікавтеся сімейними звичаями своїх дуже різних співробітників, їхніми традиціями. Щонайменше вам слід бути в курсі, коли на них можна розраховувати, а в які дні у них свята.

Розуміння менталітету, знання цінностей інших і повага до них допоможуть встановити відносини, що ґрунтуються на довірі

Коли програмісти-іноземці бачитимуть ваш інтерес до їхнього світогляду, вони відчуватимуть свою цінність у команді.

2

Виробіть стандарт спілкування

Мова має бути певним чином стандартизована. Автор звертає увагу на те, що сленг і деякі висловлювання можуть бути незрозумілими людині поза контекстом. Це стосується передусім гумору.

Враховуйте культурні відмінності між співробітниками. Resume Sample In Spanish

Знову ж таки, щоб мати уявлення, чи не образить ваш безневинний жарт підлеглого, важливо розуміти його систему координат. І обережно із жестами!

У різних народів вони можуть означати геть протилежні речі. Наприклад, ви маєте знати, працюючи з індійцем, що коли він киває головою, він, швидше за все, має на увазі «ні», а не «так».

3

Контролюйте процеси на всіх етапах

У деяких культурах суперечки з начальником не заохочуються. Як наслідок, той упевнюється, що підлеглий все усвідомив і виконає саме те, чого від нього очікують, і саме так. Але відсутність заперечень ще не означає розуміння і покори. У тому, наскільки сильно помилявся, начальник переконується переважно тоді, коли вже надто пізно. Тож не завадить контролювати процес, починаючи з раннього етапу.

Петро Чернишов про підлеглих: «Люблю, коли зі мною сперечаються»

4

Пам’ятайте про важливість корпоративної культури

Рейнвотер переконаний, що гроші, попри те, що вони є «найменшим спільним кратним», – все ж не найважливіший елемент у створенні командної атмосфери в багатокультурному середовищі. У звіті Network World Fusion за 2001 рік згадувалося про опитування 100 найманих працівників, які не були громадянами США. Багато з них зазначили, що основними перевагами роботи в американських компаніях вважають розвинену корпоративну культуру й технологічну оснащеність.

Командний дух – важлива складова роботи. Grupo Emac

Так само як і заробітна плата, пільги та перспективи кар’єрного зростання, їх приваблювали можливість застосовувати найновіше обладнання, командний дух і насичена діяльність.

Поділитися: