Продажі комп’ютерів зросли вперше за шість років

300
www.shutterstock.com
Найбільшим попитом користуються виробники Lenovo і Dell

Вперше за шість років користувачі знову зацікавилися персональними комп’ютерами. Згідно з дослідженням консалтингової компанії Gartner, у другому кварталі 2018 року в світі продано близько 62,1 млн ПК – на 1,4% більше в порівнянні з квітнем-червнем 2017 року. Зростання відзначається вперше з початку 2012 року, зазначає TechCrunch з посиланням на аналітичний звіт компанії Gartner.

Найбільшим попитом користуються комп’ютери виробництва компаній Lenovo і Dell – приріст на 10,5% і 9,5% відповідно. На третьому місці розташувався бренд HP (6,1%), а четверте посів Acer (3,1%). Першу п’ятірку замикають комп’ютери Apple (3%).

З початку року продажі ігрових ноутбуків в Україні зросли втричі

Головними покупцями ПК стали корпоративні клієнти, які й сприяли підвищенню продажів. Однак автори дослідження пророкують такій тенденції коротке майбутнє.

Хоча ринок комп’ютерів показав «деяке зростання порівняно з минулим роком», поки ще рано говорити про повне одужання індустрії, вважають експерти. Споживачі дедалі частіше вважають за краще вирішувати різні робочі завдання за допомогою власних смартфонів.

«У сегменті бізнесу попит на ПК скоротиться вже протягом двох років, коли мине ажіотаж із заміною Windows 10», – упевнений аналітик Gartner Микако Китагава (Mikako Kitagawa).

Як уже писали, IBM зібрав для Міненергетики США найшвидший у світі суперкомп’ютер і розробив суперкомп’ютер з AI для дебатів з людиною.

Поділитися: