Продано: Walmart купує 77% акцій індійського Flipkart за $16 млрд

186
www.shutterstock.com
Акції американської компанії впали на 3% через прогнозований збиток покупки

Американська корпорація Walmart, найбільший у світі ритейлер, таки викупить контрольний пакет акцій в 77% індійського онлайн-рітейлера Flipkart за $16 млрд. Угода стане найбільшим придбанням компанії в сегменті онлайн-торгівлі за всю історію існування.

Дізнайтеся, за скільки Walmart спочатку планував купити Flipkart

Контрольний пакет акцій Flipkart дасть Walmart змогу зміцнити своє становище на ринку Індії і зробити наступний хід у змаганні зі своїм конкурентом Amazon, одним з найбільших онлайн-ритейлерів у світі, який також бореться за лідерство в Індії.

Для порівняння: сьогодні Amazon контролює 27% ринку онлайн-торгівлі Індії, об’єм якого, за даними Morgan Stanley, упродовж найближчих десяти років може вирости до $200 млрд. Сам Walmart має 21 магазин оптової торгівлі в Індії.

Генеральний директор Walmart Даг Макміллан позиціонує угоду як довгострокову інвестицію в майбутнє розвиток і зростання прибутку компанії, а також шанс розширити міжнародну присутність.

Однак покупка Flipkart має зворотну сторону: в 2019 році Walmart прогнозує зниження прибутку на 25-30 центів у перерахунку на акцію, в тому числі на 60 центів у 2020 році, якщо угоду закриють у другому кварталі.

Реакція інвесторів не забарилася: в середу, 9 травня, акції Walmart подешевшали на 3%.

Нагадаємо, що Walmart відкрив у Китаї свій перший технологічний супермаркет.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: