Про складне й захопливе: 5 книг на літо від Білла Гейтса

24688
time.com
Історія всього, віра у вищий задум і сила геніїв

«Я нещодавно прочитав кілька приголомшливих книг, склав список із п’яти і усвідомив, що деякі з них порушують фундаментальні питання, – написав у своєму блозі Білл Гейтс. – Що мотивує генія? Чому з хорошими людьми трапляються погані речі? Звідки походить людство і яка доля чекає на нього?»

Ось які книги рекомендує буквоїдам співзасновник компанії Microsoft.


«Леонардо да Вінчі», Волтер Айзексон

Leonardo da Vinci

На думку Гейтса, да Вінчі – одна з найвидатніших та найбагатогранніших постатей, утім, більшість людей, як зауважує він, знають його лише як художника. «Ця книга, як жодна інша про Леонардо, дає змогу побачити цілісний образ цієї особистості й зрозуміти, чому він був настільки геніальним», – пише Гейтс. І додає, що ця праця є гідним продовженням серії написаних Айзексоном біографій інноваторів, зокрема Альберта Айнштайна та Стіва Джобса.


«На все своя причина й інша брехня, яка мені подобалася», Кейт Боулер

Everything Happens for a Reason and Other Lies I’ve Loved

Професор історії Кейт Боулер розповідає, як жила з онкологічним захворюванням четвертої стадії і намагалася зрозуміти, чому з нею це сталося. Вона запитувала себе, чи є конкретна причина. «Результатом пошуку відповідей став водночас розпачливий і неймовірно смішний мемуар про віру й прийняття власної вмирущості», – зазначає Гейтс.


«Лінкольн в Бардо», Джордж Сондерс

Lincoln in the Bardo

Бардо – це простір між смертю й переродженням у буддизмі. «Я думав, що знаю все, що мав би знати про Авраама Лінкольна, але цей роман змусив мене під іншим кутом поглянути на деякі періоди його життя», – зізнається Гейтс. Автор поєднав історичні відомості про Громадянську війну у США з фантастичними елементами, що, по суті, стало тривалою розмовою головного героя з 166 привидами, включно з його померлим сином. За словами Гейтса, це одна з тих неоднозначних книг, які хочеться обговорити з другом після прочитання.


«Історія походження: велика історія всього», Девід Крістіан

Origin Story: A Big History of Everything

Велика історія – це історія від самого початку: від Великого вибуху до тієї точки у часі і просторі, де нині є наша цивілізація. Автор сплітає наукові напрацювання різних дисциплін у єдиний захопливий наратив, який допомагає переосмислити місце людства у Всесвіті. «Ця книга сповнить вас вдячності», – переконаний Гейтс.


«Фактологічність: 10 причин, чому ми помиляємося щодо світу і чому все значно краще, ніж вам здається», Ганс Рослінг

Factfulness: Ten Reasons We’re Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Think

Ганс Рослінг – шведський лікар, статистик-оптиміст та хороший друг Білла і його дружини Мелінди, – помер минулого року, залишивши цю свою працю, яку називав «останньою битвою життєвої місії проти руйнівного незнання», незавершеною. Його син та невістка дописали її останні розділи, і вже у квітні 2018-го книга вийшла друком. Гейтс охарактеризував її як одну з найкращих, які коли-небудь читав. Вона детально описує десять найпоширеніших глобальних стереотипів щодо цього світу.


Читайте також 5 книг від директора Google в Україні Дмитра Шоломка

Поділитися: