Про біткойн і не тільки: 5 найочікуваніших бізнес‑книг

223
New Scientist
Нон-фікшн початку 2018 року, за яким от-от вишикуються черги

Любов до читання – одна з головних рис, притаманних сильним світу цього, запевняє психолог і автор книги «Як думають багачі» Стів Сиболд. За останні 30 років він проінтерв’ював більше тисячі найбагатших і найуспішніших людей планети.

 

Коли у Воррена Баффета запитали про його шлях до процвітання, він вказав на стос книг, що були під рукою і порадив читати сотні сторінок щодня: «Так працює знання. Воно накопичується, як складні відсотки. Усі ви на це здатні, але не гарантую, що більшість із вас це таки зроблять».

У його приятеля Білла Гейтса норма – 50 книг на рік, переважно нон-фікшн про глобальні процеси. «Я буваю в багатьох цікавих місцях, зустрічаюся з ученими і переглядаю чимало лекцій онлайн. Але навчаюся і перевіряю своє розуміння питань, саме читаючи», – зазначив він.

K.Fund Media вирішив ознайомити вас із потенційними хітами ділової літератури, які в новому році, скоріше за все, не залишаться без уваги найзаможніших любителів читання.

«Шкура у грі: прихована асиметричність будення», Нассім Ніколас Талеб

Skin in the Game: Hidden Asymmetries in Daily Life

Нассім Ніколас Талеб – відомий трейдер та автор бестселера «Чорний лебідь» – цього разу кинув виклик багатьом усталеним переконанням, заперечуючи, зокрема, існування загальнолюдських етичних цінностей. У своїй провокативній праці, посилаючись на історичні відомості від сивої давнини до сучасності, міфологію та релігійні трактати, він виводить альтернативні критерії розуміння світу, вагомості внеску в розвиток суспільства та впливу на інших. Кожен з нас, переконаний він, може бути й інтелектуалом, і йолопом водночас: освічені обивателі неодноразово демонстрували невігластво у багатьох питаннях – від сталінізму до здорового способу життя, пише Талеб. Він переконаний, що однією з найважливіших рис справжніх героїв була і залишається готовність ризикувати власною шкурою.


«Коли: відомі науці секрети про ідеальне управління часом», Деніел Пінк

When: The Scientific Secrets of Perfect Timing

 

Нова книга автора бестселерів «Драйв» та «Людині властиво продавати» – про високоефективний тайм-менеджмент, який опановує настільки мало людей, що його навіть піднесли до рангу мистецтва. Щодня нам доводиться мати справу із цілим потоком запитань «коли?»: коли довести до пуття старі справи? коли розпочати власний бізнес? коли розібратися, чи можна сприймати людину як надійного партнера? тощо. Утім, як зауважує Деніел Пінк, відповідаючи на них, ми занадто часто покладаємося на саму лише інтуїцію та здогадки замість ознайомитися із тим, що знає про управління часом біологія, психологія та економіка.


«Біткойн-стандарт: децентралізована альтернатива центральному банку», Сайфедін Аммоус

The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking

 

Чи є біткойн-хайп серйозною загрозою для традиційного монетарного устрою? Економіст Сайфедін Аммоус дослідив історію товарно-грошових відносин – від обміну мушлями, сіллю та металами до державних боргів, – пояснюючи, як різні предмети набували вартості. У своїй книзі він намагається дати відповідь на запитання, що робить валюту надійною та як поширення криптовалют може вплинути на інформаційне суспільство. Автор переконаний, що для розрахунків між фінансовими установами, які оперують великими сумами, біткойн – найкраще рішення.


«Суперзв’язковий: припиніть нетворкінг – розпочніть налагоджувати значущі ділові зв’язки», Скотт Ґербер та Раян Пау

Superconnector: Stop Networking and Start Building Business Relationships That Matter

Суперзв’язкові – це ті, хто розуміє, як застосовувати свої знайомства, і як, звівши разом певних людей, можна сприяти появі інноваційних рішень. У цій книзі провідних молодих експертів із розбудови спільнот йдеться про новий етап еволюції професійних мереж, який відбувається через стрімкий розвиток соціальних медіа та зміцнення ідеї соціального капіталу як однієї з найважливіших складових успіху. Вона про те, якими навичками потрібно володіти, аби не розгубитися у цьому «тісному» світі, де всі пов’язані між собою кількома рукостисканнями, і знаходити потрібних людей у потрібний час для втілення гідних задумів.


«Обітниця героїв-стартаперів», Тім Дрейпер

The Startup Hero’s Pledge

Мільярдер-інвестор та венчурний капіталіст Тім Дрейпер, який одним з перших підтримав Skype та Baidu, написав книгу спогадів і безкоштовно виклав окремі її розділи у своєму профілі на Medium. Фінансист ділиться своїми роздумами про свободу, інвестиційні рішення та власну філософію. Тут можна знайти чимало історій, які стали для нього життєвими уроками. Розповідає він і про власний провальний український досвід, коли у 2005 році, попри застереження доньки, вирішив інвестувати в аутсорсингову компанію, що базувалася в Києві (за 30 років, зізнається, це був один із трьох разів, коли його обдурили): «Я зрозумів, що Україна ще довго йтиме до чесного підприємництва, але я також бачив, що Україна намагається змінюватися. Завдяки технологіям, вірусному маркетингу, новим комунікаціям Україна намагалася запровадити новий тип мислення».

Поділитися: