Правила найму від Ілона Маска

413
newsone.ws
Кретинів на роботу не брати! Це та інші правила найму на роботу співробітників — від американського бізнесмена, мільярдера та філантропа Ілона Маска

Виробник електромобілів Tesla та космічної техніки SpaceX має досить зухвалі амбіції: заряджати весь світ за допомогою акумулятора й відправити людство на Марс. Щоби втілювати такі цілі, Ілону Маску доводиться знаходити найталановитіших працівників у світі.

За багато років роботи підприємець розробив дуже чіткі правила найму. Навіть якщо ваша компанія не ставить за мету заселення іншої планети, ви однаково можете скористатися цими методами для того, щоб обрати найкращих серед найкращих. І ось як це зробити.

1

Проводьте співбесіду особисто

У штаті компанії SpaceX сьогодні 5000 працівників. Донедавна Маск особисто розмовляв з кожним кандидатом. Як правило, з кращими претендентами інтерв’ю телефоном проводять менеджери команд, а найкращі досі приходять на зустріч із самим Маском. «Це надзвичайно велика кількість співбесід», — каже він.

2

Розпитайте, яку проблему зміг розв’язати кандидат

Таке питання дозволяє зрозуміти, чи вирішення проблеми було його власним, чи належало команді, в якій він був. «Якщо вихід знайшов сам кандидат, то він говорить про відповідальність, яку брав на себе на різних рівнях, і розповідає про свої кроки, — пояснює Маск. – Якщо не він розв’язав задачу, то може загрузнути в якийсь момент під час розповіді, або щось пропустити». Адже людина, яка сама шукала вихід із ситуації, ніколи цього не забуде.

3

Під час співбесіди попросіть вирішити задачу

Кандидати на Glassdoor (посада розробника автомобільних дверей) розповідають про інженерні та хімічні задачки, які їм задавали на співбесіді. Ось вам приклад:
Ви – в басейні у човні, на колінах у вас цеглина. Ви кидаєте цеглину за борт. Що відбувається з рівнем води в басейні?
Відповідь: рівень води падає, адже цеглина витісняла кількість води, що дорівнювала вазі цеглини, поки та була в човні. І коли цеглина опиняється у воді, вона витісняє ту кількість води, яка дорівнює її об’єму.

Питання мають стосуватися навичок, необхідних у роботі. «Якщо робота полягатиме в тому, щоб щось збирати, я не вимагаю від цієї людини видатних аналітичних здібностей», — каже Маск.

4

Забудьте про дипломи

Наявність у кандидатів вищої освіти й свідоцтва про закінчення середньої школи – не пріоритет. Є новатори, які досягли успіху та світового визнання без вищої освіти, зокрема Білл Ґейтс, Стів Джобс, Ларрі Пейдж. «Якби ви мали можливість найняти на роботу саме їх, то, без сумніву, це був би найкращий вибір», — вважає Маск.

5

Шукайте найкращого кандидата

Це стосується будь-якої посади – від вищого керівництва компанії до лінійного персоналу. Колишня директорка SpaceX Доллі Сайн розповідала, що Маск завжди для посади будь-якого рівня просив її знайти найкращого кандидата на планеті. «Коли в штаб-квартирі SpaceX проходила виставка однієї виробничої компанії, Маск сказав мені: «Йди до них, і приведи їхнього найкращого працівника місяця».

6

Шукайте того, хто мислить правильно

Бути талановитим – чудово й важливо. Але Ілону Маску до вподоби кандидати з позитивним мисленням. Він вважає, що краще найняти того, хто жадає працювати у нього, а не розумного задаваку. Він покладається на популярну в Кремнієвій долині «no assholes policy», коли навіть цінний розумник, якщо поводиться нестерпно, цілком може отримати відмову. «Важливо любити людей, з якими ви працюєте, — певен він, — інакше ваша робота стане нестерпною».

Оригінал публікації

Поділитися: