Правління Uber погодилося на компроміс заради інвестицій

179
japantimes.co.jp
Правління компанії схвалило угоду із SoftBank, розширило свій склад і урізало повноваження Каланіка

У вівторок, 3 жовтня, рада директорів Uber Technologies Inc. схвалила велику інвестиційну угоду з японською SoftBank Group Corp. і радикальні зміни у структурі корпоративного управління, обмеживши вплив засновника стартапа Тревіса Каланіка.

Раду розширять з 11 до 17 осіб: додадуть два місця для представників SoftBank, три – для незалежних директорів і одне для незалежного голови ради.

Сума інвестицій SoftBank становитиме від $1 млрд до $1,25 млрд виходячи із загальної вартості компанії $70 млрд за підсумками 2016 року. З часом японський конгломерат разом із корпораціями Dragoneer Group і General Atlantic планує збільшити свою частку в Uber до 14-17% акцій.

Новий принцип «одна акція – один голос» ліквідує привілейоване становище як екс-гендиректора і засновника компанії Каланіка, так і головного акціонера – венчурної компанії Benchmark.

Bloomberg назвав підсумки засідання ради директорів Uber Technologies Inc. перемогою нового глави компанії Дари Хосровшахі, який після призначення розгрібає проблемний спадок попередника. Під час засідання Хосровшахі був у Лондоні, де вмовляв регуляторів повернути Uber ліцензію на перевезення.

2017 рік був украй складним для найбільшого стартапа планети і ознаменувався втратою топ-менеджерів, політичним неприйняттям у світі. Компанія навіть найняла колишнього генпрокурора США Еріка Холдера для аналізу корпоративної культури. Потенційні інвестори звернули увагу на конкурентів компанії в різних країнах.

Це «важливий крок вперед на шляху Uber до того, щоб стати публічною компанією світового класу», – прокоментував зміни Каланік. Він і його призначенці Джон Тейн і Урсула Бернс збережуть місця в правлінні, але сам колишній гендиректор не зможе очолити компанію або будь-який із її підкомітетів.

Правління Uber вчора відкрило компанії дорогу на IPO. Гігант гарантовано захищений від корпоративних потрясінь до виходу на фондовий ринок і ще 18 місяців після.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: