Практичність і доступність: 9 принципів засновника IKEA

548
Pinterest
Інґвар Кампрад помер у провінції Смоланд у віці 91 року

У неділю пішов з життя Інґвар Кампрад. Він присвятив бізнесові 70 років життя. Своє головне підприємство, яке згодом перетворилося на глобальну мережу магазинів IKEA, він заснував у 17 років, а покинув раду директорів компанії в 2013 році, у віці 87 років.

Перші кроки в підприємництві майбутній мільярдер зробив ще в шкільні роки, він продавав сусідам сірники, згодом перейшов на ялинкові іграшки, ручки і олівці. У нього завжди була відмінна бізнес-інтуїція.

Створена у 1943 році IKEA спочатку займалася продажем та поштовою доставкою дрібних товарів: гаманців, кулькових ручок, рамок для картин, поступово переходячи на меблі. У 1950 році з каталогу компанії зникли всі товари, окрім меблів.

Зараз компанія налічує 389 магазинів по всьому світу.

Назва IKEA – акронім ініціалів Інґвар Кампрад (IK), назви ферми, на якій він виріс – Елмтарід (E) і назви рідного села Агуннарюд (А).

Кампрад страждав на дислексію. Це наклало відбиток і на його компанію – назви товарів IKEA з’явилися через те, що він насилу запам’ятовував числові артикули.

У 1950 році з каталогу компанії зникли всі товари, окрім меблів. paymentweek.com

«Так, я живу так, ніби у мене туго з грошима. Ну і що з того? Ось дивлюся я на гроші, які міг би витратити на себе, і задаюся питанням: а зміг би покупець IKEA дозволити собі те саме? Я ось можу літати виключно першим класом. Але хіба це розумна витрата?» – говорив Кампрад.

9 принципів Інґвара Кампрада:

1

«Не помиляється тільки той, хто спить»

2

«Слово «неможливо» повинно бути назавжди викреслене зі словника»

3

«Простота й здоровий глузд – ось наші стратегічні орієнтири»

4

«Сконструювати стіл за $1000 може будь-який дизайнер меблів, а створити прекрасний функціональний стіл за $50 можуть лише кращі з найкращих»

5

«Час — ваш головний ресурс. Насправді протягом десяти хвилин можна зробити дуже багато. Втрачені десять хвилин ніколи уже не повернути»

6

«Поліпшити повсякденне життя можна, звільнившись від умовностей і статусу»

7

«Бути хорошим лідером означає подавати хороший приклад. Я повинен бути хорошим прикладом для всіх співробітників IKEA»

Бути хорошим лідером означає подавати хороший приклад. Syri.net

8

«Люди кажуть, що я занадто економний, і я нічого не маю проти. Я дуже пишаюся тим, що слідую принципам, які сповідує моя компанія»

9

«Я не боюся переступити 80-річний рубіж, у мене ще багато справ. Мені ніколи помирати»

Нагадаємо, в грудні шведська мережа магазинів меблів і товарів для дому IKEA офіційно заявила, що має намір протягом двох років відкрити перший магазин в Києві.

Джерела: Azquotes, BBC, Секрет фирмы, Famous Entrepreneurs

 

Вам буде цікаво прочитати: 11 правил життя Джеффа Безоса
Поділитися: