Послідовники руху «позитивний стрес» в Кремнієвій долині практикують виснажливі тренування, суворі дієти і крижаний душ для того, щоб підвищити ефективність роботи мозку та власну продуктивність. Ідея полягає в тому, що щоденне перебування в екстремальних умовах загартовує організм і готує до будь-яких випробувань.
Концепція корисного стресу була вперше сформульована ендокринологом Гансом Сельє в 1974 році. Саме він виявив, що не кожен стрес шкідливий, деякі його прояви мобілізують і оздоровлюють організм.
«Все індивідуально і залежить від сприйняття. Реакція на стрес може бути як негативною, так і позитивною, – писав Ганс Сельє. – Стрес, спричинений невдачами, образами, хворобами, руйнує, але, наприклад, стрес від захоплюючої креативної роботи має сприятливий вплив».
Закарі Рапп – підприємець, що керує трьома стартапами в сфері біотехнологій, працює по 18 годин на добу
Аби підготуватися до виснажливого дня, він рано встає на пробіжку, п’є чорну каву, переглядаючи пошту, а після освіжається в крижаному душі. Також він практикує гарячу йогу, поститься і дотримується суворої дієти – це повна відмова від бобових культур, кисломолочних продуктів, цукру та алкоголю.
«Це допомагає мені краще володіти собою та зберігати повний спокій», – розповідає Рапп.
«Моду» на загартування організму серед світової технологічної еліти ввів голландський спортсмен-екстремал Вім Хоф, відомий як «Крижаний чоловік» завдяки своїй здатності переносити вкрай низькі температури.
Метод Віма Хофа, що полягає в спеціальних дихальних вправах, за словами самого спортсмена, дозволяє свідомо контролювати імунну систему організму та протистояти будь-яким захворюванням, зокрема раку. Після його торішньої серії лекцій у Кремнієвій Долині кількість послідовників теорії «позитивного стресу» суттєво збільшилася.