Позич мільйон: як Ярослав Заблоцький створив міжнародну стоматологічну мережу

4729
K.Fund Media
Чому підприємець не став пілотом літака та якої чоловічої вади від позбувся у США

Ярослав Заблоцький – керівник міжнародної стоматологічної мережі «Клініка Заблоцького». У рамках Київського міжнародного економічного форуму він розповів, як розпочати успішний бізнес не маючи грошей.

K.Fund Media обрав найцікавіші тези з його виступу.

У мене є мрія

20 років тому я був молодим 38-річним доцентом Львівського медичного університету. Своєю кар’єрою тоді був задоволений, адже такого звання зазвичай досягали у 50 років. Але почивати на лаврах не хотілось, у мене була мрія – зробити сучасний кабінет медичної стоматології. За рік роботи зрозумів, що зробити це в рамках державної медичної установи майже неможливо. Першим кроком до створення власної справи став пошук приміщення для приватного кабінету медичної стоматології.

Великі мішені – порожні кишені

В середині 1990-х мені здавалось –  знаю, якою повинна бути хороша приватна клініка. Та я навіть не здогадувався, що клініка – це не лише медицина, а і бізнес. Коли шукав приміщення – не думав про гроші, бо їх в мене просто не було.

K.Fund Media

У підсумку, мені вдалось знайти приміщення та орендувати його. На початку існування «Клініка Заблоцького» займала менше 100 кв. метрів. Через 20 років вона збільшилась у 10 разів і займає увесь будинок.

Преміум-сегмент

Головною проблемою після пошуку приміщення стало якісне обладнання для клініки. Якось в газеті побачив оголошення, що банк дає кредити для підприємців під 7% річних.

З цим оголошенням побіг до банків, але там у кредиті мені відмовляли

Стукаючи у всі двері в пошуках кредитів, натрапив на представників компанії Siеmens. Вони дали мені кредит на свою техніку. З таким обладнанням я одразу потрапив у преміум-сегмент надання стоматологічних послуг.

Причини успіху

Як мені вдалось створити успішну справу? Перше – у мене не було грошей на дешеве обладнання. Друге – у 1998 році я не мав доступу до інтернету, тому доводилось робити свою клініку, орієнтуючись лише на приклади з найкращих каталогів для стоматологів – і це було визначальним. Чому?

На початку двохтисячних у мене відбулася поїздка в США. Там я обійшов більше 30 найкращих клінік. Після чого подзвонив своїй дружині та нагадав її улюблену фразу актора Геннадія Хазанова – «у мужчины должно быть два недостатка – красота и скромность».

galinfo.com.ua

«Так от, кохана, я повертаюсь з США лише з однією вадою – і це краса, адже всю скромність я залишив у США», – сказав я. У Америці серед клінік так і не знайшлось кращої, ніж моя.

Через рік схожі пошуки хорошої клініки  продовжились у Лондоні. Результат був такий самий, як і у США. І на це є абсолютно логічна причина. Заокеанські та європейські клініки починали свою роботу ще у 60-х роках минулого століття.

Там змінювалась техніка – але не концепція

І, повертаючись до історії з каталогами, я орієнтувався лише на ті неймовірні фото. Так мені вдалось створити одну з найсучасніших клінік.

Мільйонер без мільйона

Колись знайомі жартували з мене: «Чи можна назвати Заблоцького мільйонером, якщо він цей мільйон винен кредиторам?». Тепер знаю – можна. Минуло 10 років, у 2008 році я віддав всі свої кредити. Але мені хотілось розвитку, і мені довелось знову позичив гроші, щоб вдосконалювати свій бізнес. Та навіть попри ці успіхи мені важко назвати себе бізнесменом. Я люблю говорити – перед вами лікар, який трішечки знається в бізнесі, а не бізнесмен, який трішки розуміється в медицині.

K.Fund Media

Кредитна відповідальність

Для створення бізнесу потрібно брати кредити. Та варто усвідомлювати – це відповідальність. Наприклад,  мені завжди хотілось навчитись керувати літаком та стати пілотом. Якось мені вдалось познайомитись з власником аероклубу. Ми про все домовились – я не лише мав сісти за штурвал, але і стрибнути з парашутом. Але не судилось. «Ти кредити брав? – запитала мене дружина. – Віддаси їх, тоді і ризикуй», – сказала вона.

Вам буде цікаво «Біжи, бізнесмен, біжи: 15 бізнес-правил Гаріка Корогодського»

Поділитися: