Поїдь на екскурсію: ЧАЕС дозволила відвідувати станцію всім охочим

155
visit.chnpp.gov.ua
Перед входом відвідувачі надягають засоби індивідуального захисту, а після проходять дозиметричний контроль

Якщо ви давно мріяли побачити Чорнобильську АЕС зсередини, то зараз саме час записуватися на екскурсію. Керівництво ЧАЕС оголосило про запуск програми відвідувань станції для всіх туристів.

«Зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики

Відвідувачі зможуть побачити, як працює ЧАЕС, процес зняття з експлуатації та перепрофілювання об’єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему, йдеться на сайті станції.

Екскурсії проводитимуть з дотриманням всіх заходів безпеки. На в’їзді в зону і на вході на об’єкт відвідувачів забезпечують усіма необхідними засобами індивідуального захисту, а після зобов’язують проходити дозиметричний контроль.

Учасники екскурсії відвідають захисні споруди, щити управління, об’єкт «Укриття» і новий безпечний «конфайнмент» (Confinement-2), що накрив його зверху, а також Меморіал ліквідаторам аварії на станції.

ЧАЕС
visit.chnpp.gov.ua

Нагулявши апетит, гості також можуть перекусити в їдальні для співробітників станції, а потім подивитися на обвідний канал із сомами.

Для довідки: у вартість екскурсії включено вступний інструктаж, відвідування, супровід, перекладацькі послуги та засоби індивідуального захисту. Додатково доведеться оформити і сплатити страховку.

«Чорнобильська АЕС продовжує залишатися ядерним об’єктом, тому ми, як і раніше, суворо дотримуємося всіх вимог безпеки», – нагадав генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін.

Екскурсія на ЧАЕС триває рівно один день. Стартує вона з міста атомних енергетиків Славутича на спеціальній електричці до контрольно-пропускного пункту «Семиходи». Для відвідування треба заповнити онлайн-заявку на сайті станції.

Нагадаємо, що в Чорнобильській зоні запускають першу установку з сонячних панелей.

А в Славутичі запрацювала найбільша в Україні котельня на біопаливі.

 

Джерело: Інтерфакс

Поділитися: