Повний мастрід: 8 нон‑фікшн бестселерів українською 2017 року

370
Shutterstock
Які книги читав K.Fund Media року, що минає, і чому радить їх вам

Напередодні Нового року K.Fund Media вирішив нагадати про нон-фікшн книги, що стали світовими бестселерами та були випущені вітчизняними видавництвами в українському перекладі у 2017-му, представивши їх за ключовими темами. Сподіваємося, наші короткі описи-тизери заохотять вас дізнатися, чому ці книги так зацікавили читачів, у тому числі найуспішніших бізнесменів планети. Отже, повний мастрід!

Інновації

Що таке підривні технології і чому до інновацій слід бути готовим? Через 20 років після першого виходу книга «Дилема інноватора» Клейтона Крістенсена стала без перебільшення легендарною. Завдяки їй генеральний директор Amazon Джефф Безос створив Kindle і платформу хмарних сервісів AWS. Ця робота дуже вплинула на Стіва Джобса – він захоплювався нею і радив читати всім бізнесменам, які прагнуть випередити конкурентів.


Стартапи

Свого часу Microsoft викликала революцію в сфері персональних комп’ютерів, Apple написала нову главу у сфері цифрових розваг, Facebook розробила найпотужнішу у світі платформу для публікацій. А книга «Дика гонка» Адама Лашинскі – про компанію Uber, яка стала яскравим прикладом втілення всіх можливостей нової хвилі інформаційних технологій. «Uber – це поєднання програмного забезпечення та матеріального світу», – каже екс-CEO компанії. За словами автора, і сам розробник стартапа Тревіс Каланік складається з дивних поєднань. І, здається, це один із факторів його успіху.


Технології

Ставши бестселером The New York Times у 2016 році, книга «ІТ-цунамі» Стіва Кейса зібрала величезну кількість позитивних відгуків, у тому числі Шеріл Сендберг, Воррена Баффета і Коліна Пауелла.

Автор книги – один з тих, хто привчив Америку користуватися всесвітньою павутиною і зробив інтернет таким, яким ми знаємо його зараз. Нинішня, третя хвиля інтернет-експансії нагадує цунамі – її не уникнути, але неймовірну енергію змін завжди можна обернути собі на користь.


Натхнення

Звідки приходять музи й пегаси? Чому дивовижні осяяння приходять до одних і «не згадують» про інших? У книзі «Момент еврики: ага-реакції, творчий інсайт і мозок» Джона Куніоса і Марка Бімана – докладно про те, як народжуються ідеї, і про способи підвищення власної креативності.


HR

Гарне – ворог великого. Про це – в книзі «Від хорошого до величного» Джима Коллінза. Написана 2001 року, ця робота стала світовим бестселером, була перекладена 35 мовами і продалася накладом більше 3 млн примірників. Видання The New York Times називає її біблією для топ-менеджерів, а самого автора – гуру. Ця книга про те, як не лише досягти хороших результатів, а й рухатися далі й розвинутися до величного рівня. Секрет — у правильних співробітниках.


Практика

Про те, як визначити, що поруч з тобою негідник, як з цим боротися, і які втрати чекають на компанію через співпрацю з ними, а також про види мерзотників, їхні брудні прийомчики і про те, що мудаки все ж нерідко бувають покарані за свою жахливу поведінку – усе це в легкій і веселій книзі «Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях» Роберта Саттона. У 2007 році видання BusinessWeek включило автора до списку десяти людей, які впливають на формування сучасного ділового мислення.


Комунікація

Як переконати кого завгодно в чому завгодно – читайте в книзі «Переконання: революційні методи впливу на людей» Роберта Чалдині. Написана в 2016 році, вона стала бестселером New York Times і Wall Street Journal, і протягом року її переклали 23 мовами. Її автор – один з найвідоміших американських психологів і викладач Стенфордського університету. Головна тематика його досліджень – проведення успішних переговорів. Світову популярність йому принесла книга «Психологія впливу», яка пережила п’ять перевидань у США.


Освіта

Які системи шкільної освіти дають не лише суму знань, а й навчають мислити? У книзі «Розумники: як виховати успішну особистість» Аманди Ріплі йдеться про те, як розумників ростять у Фінляндії, Південній Кореї та Польщі. Уперше ця книга вийшла в 2013 році і моментально стала популярною, отримавши статус бестселера New York Times. А видання The Economist і The Washington Post, а також найбільший у світі онлайн-магазин Amazon визнали її однією з найважливіших книг року.

Поділитися: