Повна розкутість: 3 стратегії з книги «Стартап на $100»

228
Shutterstock
Кріс Ґільбо – про те, як стати корисним і заробляти, працюючи на себе

Блог Кріса Ґільбо – один з найвідвідуваніших сайтів у США. Автор – експерт із подорожей, саморозвитку та підприємництва – сам собі бос, і до свого 35-річчя побував у всіх 193 країнах світу. Головна його настанова тим, хто не хоче бути найманим працівником і готовий до кардинальних змін: присвятіть себе тому, що любите, навіть якщо у вас в кишені поки що лише сотня баксів.

«Уявіть, що вручаєте своєму начальникові листа: «Шановний начальнику, дозвольте Вам повідомити, що я більше не потребую Ваших послуг. Дякую за все, але надалі я працюватиму так, як захочеться мені», – з цього має початися авантюра, до якої вас підштовхує Ґільбо у своєму бестселері New York Times «Стартап на $100: як перетворити хобі на бізнес?».


Його український переклад зусиллями видавництва «Наш Формат» з’явився на полицях столичних книгарень 29 листопада.

K.Fund Media наводить три стратегії з книги сміливого мандрівника-порадника, якими той пропонує послуговуватися спраглим свободи.

Стратегія 1. Розпізнати приховані потреби

Запорука успішного мікробізнесу (йдеться про бізнес, до розвитку якого долучено лише кілька людей) – бути по-справжньому корисним, а краще – незамінним.

Подумайте про те, що ви вже вмієте

А потім – про те, як можна скомбінувати ці ваші таланти та навички, щоб допомогти іншим отримати те, чого їм найбільше бракує. Дуже часто наші справжні бажання і те, що ми про них розповідаємо іншим, – різні речі, вважає автор. Але на елементарному рівні, за його словами, все зводиться до емоцій.

Кріс Ґільбо. secondhome.io

Ми прагнемо мати більше любові, впевненості в собі, визнання й вільного часу. І менше стресу, труднощів через спілкування на відстані, складних і напружених стосунків, невизначеності.

«Якщо ваш бізнес зосереджений на тому, щоб давати людям те, чого їм хочеться, або забирати те, чого їм не хочеться (а краще, якщо ви пропонуєте і те, й інше), ви на правильному шляху», – пише Ґільбо.

Стратегія 2. Продавати те, що купують

Шукаючи «своїх» покупців, слід пам’ятати, що ми любимо купувати, але не любимо, щоб нам щось продавали. На відміну від маркетингу старого зразка, що намагався переконати, сучасний маркетинг запрошує, наголошує автор книги.

Часто наші справжні бажання і те, що ми про них розповідаємо іншим, – різні речі

Тому, розглядаючи ідеї для свого мікробізнесу, не цурайтеся спілкування з потенційними або теперішніми клієнтами. Запитуйте, чи купуватимуть вони те, що ви їм збираєтеся запропонувати.

Цікавтеся конкретними речами: що їх не влаштовує в наявних на ринку продуктах чи послугах, які їхні головні вимоги, що треба зробити, аби їм сподобатися.

Захоплення може бути прибутковим. Shutterstock

Ґільбо також зауважує, що намагаючись догодити клієнтові, не варто бездумно наслідувати вислів «Клієнт завжди має рацію», тому що на практиці – особливо для тих, хто тримає свою комерційну затію на власних плечах – цей принцип не діє. Посилаючись на власний досвід, він рекомендує сконцентруватися на тих, хто з ентузіазмом ставиться до того, що ви створюєте. А невдоволеним краще просто ввічливо повернути гроші.

Стратегія 3. Зробити з клієнта супергероя

Один із найприбутковіших способів працювати й не залежати від місця – інформаційні публікації, стверджує Ґільбо. Попитом користуватимуться, наприклад, навчальні програми, завдяки яким ваші клієнти видаватимуться вправнішими та автономнішими в очах колег і керівництва.

Ми цінуємо тих, хто здатен спростити для нас складний процес, наділити нас професійною «суперсилою».

Поясніть аудиторії, як працюють інструменти, які збільшуватимуть її продуктивність, і до вас ставитимуться із теплотою, як до хорошого друга.

Наділіть клієнта суперсилою – і він залишиться з вами надовго. wearecreative.ca

А потім започаткуйте алею слави, повернувши прожектор у бік найвдячніших клієнтів, радить автор: хай розкажуть, як ваш бізнес поліпшив їхнє життя.

Поділитися: