Повір мені: 4 лайфхаки, як переконувати людей

876
Експерт із соціальної психології дає поради, як відстоювати свою правоту

Висловлюватися складно. Навіть якщо ми знаємо, що це необхідно. Але є кілька перевірених інструментів, які допоможуть набратися впевненості і впоратися зі складними ситуаціями. Як їх використовувати, розповів експерт з соціальної психології Адам Галінський.

«Ми виявили, що під час розмови є дві речі, які дійсно мають значення. Перше – це ваша впевненість в тому, що перевага на вашому боці. Друге – впевненість в тому ж інших», – каже психолог.

Впевненість у собі – це відсутність страху і можливість розширити свою зону допустимої поведінки. Щоб набратися такої впевненості під час розмови, потрібно використовувати ці чотири інструменти:

1

Зміна перспективи. Простими словами, це вміння бачити ситуацію з точки зору інших людей. Такий прийом дуже важливий для розуміння загальної картинки.

«Коли я дивлюся з вашої точки зору і думаю про те, чого ви дійсно хочете, ви, мабуть, дасте мені те, чого хочу я», – запевняє Галінський.

Уміння в потрібний момент змінити перспективу зробить вас амбітними, напористими і при цьому допоможе привертати до себе.

2

Можливість вибору. Запорука успіху – вміння бути гнучким і поступливим. Найчастіше люди погодяться з вами, якщо самі візьмуть участь у формуванні думки – наприклад, зроблять вибір.

«Надаючи людям вибір, ви знижуєте їх рівень опору, і вони більше схильні прийняти вашу пропозицію», – радить психолог.

3

Наявність союзників. Гарна підтримка – це завжди плюс. Є два способи її «організувати». Перший – захищати і підтримувати інших, другий – просити поради у впливових осіб. Прохання дати раду тішить самолюбство людей, і вони не тільки лояльніше будуть до вас ставитися, а і підтримають у важку хвилину.

4

Компетентність. Це одна з головних складових під час розмови-переконання. Нам комфортно висловлювати свою думку тільки тоді, коли ми компетентні.

 

Читайте також: «Правила ляльководів: 5 принципів з книги «Психологія впливу» Роберта Чалдині»
Поділитися: