Повернути в бізнес: Трамп доручив переглянути рішення щодо ZTE

257
www.shutterstock.com
Призупинення виробництва китайського телеком-гіганта позбавило роботи багатьох громадян США

Президент США Дональд Трамп після переговорів із лідером Китаю Сі Цзіньпіном доручив Міністерству торгівлі США «повернути в бізнес» китайську телекомунікаційну корпорацію ZTE.

Нагадаємо, що раніше Вашингтон ввів 7-річну заборону на експорт технологічної продукції для ZTE. При цьому 25-30% компонентів для свого обладнання китайська компанія експортує саме зі США.

Досвід підказує: п’ять причин, чому США бачать у Huawei загрозу нацбезпеці

ZTE заявила, що в 2017-му експортувала продукцію 211 американських компаній на суму $2,3 млрд.

Це рішення призвело до того, що ZTE призупинила основні бізнес-процеси. З іншого боку, багато американців, що працюють в Китаї, втратили роботу.

«Я і президент Китаю Сі [Цзіньпін] разом працюємо, щоб швидко повернути ZTE в бізнес. Занадто багато робочих місць у Китаї втрачено. Міністерству торгівлі доручено це реалізувати», – написав Трамп на своїй сторінці у Twitter.

Рішення глави Білого дому розкритикував впливовий конгресмен-демократ Адам Шифф, який бачить у товарах ZTE загрозу для національної безпеки США.

«Наші спецслужби попереджають, що технології і телефони ZTE є серйозною загрозою для кібербезпеки. Вам (Дональду Трампу. – K.Fund) слід більше дбати про нашу національну безпеку, ніж про робочі місця в Китаї», – написав Шифф у своєму Twitter.

ZTE з подивом і оптимізмом сприйняла рішення Трампа: компанія вже обговорює відновлення виробництва.

Однак деякі співробітники китайського телеком-гіганта побоюються, що за доступ до американських технологій їхньому роботодавцю доведеться заплатити черговий великий штраф. Це, в свою чергу, призведе до скорочення персоналу.

Як ми писали раніше, влада США запідозрила ZTE в шпигунстві для китайського уряду.

Трамп заблокував угоду між Broadcom і Qualcomm через загрозу нацбезпеці.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: