Президент США Дональд Трамп після переговорів із лідером Китаю Сі Цзіньпіном доручив Міністерству торгівлі США «повернути в бізнес» китайську телекомунікаційну корпорацію ZTE.
Нагадаємо, що раніше Вашингтон ввів 7-річну заборону на експорт технологічної продукції для ZTE. При цьому 25-30% компонентів для свого обладнання китайська компанія експортує саме зі США.
Досвід підказує: п’ять причин, чому США бачать у Huawei загрозу нацбезпеці
ZTE заявила, що в 2017-му експортувала продукцію 211 американських компаній на суму $2,3 млрд.
Це рішення призвело до того, що ZTE призупинила основні бізнес-процеси. З іншого боку, багато американців, що працюють в Китаї, втратили роботу.
«Я і президент Китаю Сі [Цзіньпін] разом працюємо, щоб швидко повернути ZTE в бізнес. Занадто багато робочих місць у Китаї втрачено. Міністерству торгівлі доручено це реалізувати», – написав Трамп на своїй сторінці у Twitter.
President Xi of China, and I, are working together to give massive Chinese phone company, ZTE, a way to get back into business, fast. Too many jobs in China lost. Commerce Department has been instructed to get it done!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 13 мая 2018 г.
Рішення глави Білого дому розкритикував впливовий конгресмен-демократ Адам Шифф, який бачить у товарах ZTE загрозу для національної безпеки США.
«Наші спецслужби попереджають, що технології і телефони ZTE є серйозною загрозою для кібербезпеки. Вам (Дональду Трампу. – K.Fund) слід більше дбати про нашу національну безпеку, ніж про робочі місця в Китаї», – написав Шифф у своєму Twitter.
Our intelligence agencies have warned that ZTE technology and phones pose a major cyber security threat. You should care more about our national security than Chinese jobs. https://t.co/7Ygh7805jg
— Adam Schiff (@RepAdamSchiff) 13 мая 2018 г.
ZTE з подивом і оптимізмом сприйняла рішення Трампа: компанія вже обговорює відновлення виробництва.
Однак деякі співробітники китайського телеком-гіганта побоюються, що за доступ до американських технологій їхньому роботодавцю доведеться заплатити черговий великий штраф. Це, в свою чергу, призведе до скорочення персоналу.
Як ми писали раніше, влада США запідозрила ZTE в шпигунстві для китайського уряду.
Трамп заблокував угоду між Broadcom і Qualcomm через загрозу нацбезпеці.
Джерело: Reuters