Повернення до жорстких норм для мобільних веж сповільнить перехід України на 4G – оператори

137
httpellastik.com
Суд повернув заборону на базові станції з рівнем випромінювання вище 2,5 мкВт/кв.см

Провідні українські телеком-оператори засудили рішення Київського апеляційного адмінсуду, який 7 грудня заблокував наказ МОЗ України, що пом’якшував санітарні норми для мобільних веж.

У «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell впевнені, що заборона на базові станції стільникового зв’язку з рівнем випромінювання вище 2,5 мкВт/кв.см загальмує прихід до країни стандарту зв’язку 4G.

«Доведено, що радіохвилі від базових станцій не шкодять здоров’ю. Підтвердження – звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я», – прокоментував «вердикт» президент «Київстар» Петро Чернишов для агентства «Інтерфакс-Україна». Чим слабкіше випромінювання веж, тим більше їх потрібно для покриття території, додав бізнесмен.

За словами Чернишова, українські норми допустимого електромагнітного випромінювання – найжорсткіші у світі й на кілька порядків суворіші за західні: в Скандинавських країнах – 100 мкВт/кв.см, в США, Японії та Канаді – 1000 мкВт/кв.см.

Читайте: президент «Київстар» назвав 5 найкорисніших для підприємця книг

Директор «Vodafone» з корпоративного управління і контролю Олег Проживальський назвав постанову суду такою, що суперечить політиці країни з розгортання 4G.

З цим згодна прес-служба lifecell: рішення суду «свідчить про неготовність держави зменшувати тиск на сферу господарювання, стимулювати залучення інвесторів, а також відкидає телекомунікаційну галузь на кілька років назад».

У травні Міністерство охорони здоров’я України підвищило норми допустимого електромагнітного випромінювання для базових станції до 10 мкВт/кв.см і скасувало санітарні паспорти для них, нагадує «Інтерфакс».

Однак Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу Інституту громадського здоров’я Національної академії медичних наук і призупинив дію наказу МОЗ.

Раніше ми писали про запуск онлайн-радіостанції Radio Kyivstar, доступної лише абонентам «Київстар».

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: