Потрібні люди: чому в бізнесі людина важливіша за технології

198
Shutterstock
Про те, як побудувати успішну інноваційну компанію – у книзі видавця журналу Forbes «Людський фактор»

Річ Карлгаард – видавець журналу Forbes, в якому сам же веде колонку про інновації, автор бестселерів про бізнес, спікер. Але крім цього, Карлгаард і сам є підприємцем: журнал Upside, компанія Garage Technology Partners та найбільший діловий клуб Кремнієвої долини – все це справа його рук. Перша ж книга Карлгаарда «Lifе 2.0» стала бестселером.

У своїй другій книзі – «Людський фактор» – видавець та бізнесмен зібрав досвід 37 років роботи у галузі консалтингу та інновацій, більше 1 тис. робочих зустрічей із керівниками великих американських компаній та особистої участі у 200 консалтингових проектах.


«Людський фактор» вийшов українською в 2017 році, двома роками раніше ця книга видавалася у російському перекладі під назвою «В здоровому бізнесі – здоровий дух».

Людське, занадто людське

Річард Карлгаард розглядає трикутник із ключових складових будь-якої компанії: стратегії, матеріальних та нематеріальних переваг. Запорука успіху – в умінні привести їх у стан балансу. Стратегія – це ринок, клієнти, конкуренти явні та потенційні.

Довіра – головна перевага перед конкурентами

Матеріальна перевага – це логістика, закупівлі, ефективність капіталу. А нематеріальне –  це довіра, розум, команди, смак та історія.

Те, що відбувається з людьми всередині компанії. Парадоксальний момент: на два перших чинники власник або керівництво компанії можуть вплинути набагато менше, але ефективність будь-яких інвестицій у ці складові – очевидна і легко вимірювана. Найскладніше порахувати ефективність вкладень у нематеріальну перевагу, тоді як вона є найголовнішою.

Найважливіші речі – це не речі

З чого ж складається нематеріальна перевага? Довіра – головна перевага перед конкурентами. Вона реалізується на трьох рівнях: працівник довіряє сам собі, тому, що робить; співробітники фірми довіряють одне одному (несподівано, але цьому сприяє взаємозвітність); клієнти довіряють компанії.

Річ Карлгаард.wikimedia.org

Розум – це не тільки вміння вчитися і швидко опановувати інновації, але і розвиток певного бекграунду, що дозволяє впевнено почуватися і долати страх перед нововведеннями.

Сюди відносяться як особистісні характеристики – працьовитість, посидючість, цілеспрямованість – так і професійні «софт скілз» на кшталт нетворкінгу, вміння справлятися з помилками, непересічно мислити.

Говорячи про команду, автор підключає когнітивістику та соціометріку. І розповідає, чому маленькі та швидкі поїдають великих і потужних.

Найефективніша модель – співдружність команд по 4-12 осіб, що складаються з мотивованих яскравих особистостей

Тоді між ними виникає синергія і підвищуються ефективність і швидкість роботи. Смак – так, це в першу чергу про дизайн. І про те, щоб показати, як високо ви самі цінуєте свій продукт і свою працю. Це працює в обидві сторони: мистецтво закохувати інших в те, що ви робите, але при цьому зберігати рентабельність того, що викликає захоплення.

Ми багато говоримо про те, як працює сторітеллінг, а Карлгаард пояснює, навіщо він взагалі потрібен. Ми всі розповідаємо історії: компанія – про себе, клієнти – про компанію, головне, щоб всі ці сюжети були на вашу користь.

Shutterstock

Відмінний прийом – нехай інші розповідають про вас краще, ніж розповіли би ви самі. Автор намічає основні точки шляху, як цього досягти.

У світі глобальних технологій, де все змінюється швидше, ніж ми встигаємо про це дізнатися, найціннішими речами, як і раніше, є не речі. Нематеріальний, людський актив компанії може стати «чорним лебедем» в будь-яку хвилину. Питання тільки в тому, хто отримає від цього вигоду.

Поділитися: