Поправка на реальність: 5 уроків із книги «Витончене мистецтво забивати на все» Марка Менсона

3618
tucocinaytu.com
Як знайти те, що для вас справді важливо, та ігнорувати все інше

«Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем» (The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life) американського письменника і блогера Марка Менсона дуже відрізняється від тих мотиваційних опусів, до яких ми звикли. Книга, випущена в українському перекладі в 2018 році видавництвом «Наш Формат», навчає забивати на те, чого пропонують прагнути інші автори: бути особливим, надуспішним і першим у всьому. Цим і підкорює читача.

Головний посил автора: ти – абсолютно нормальна звичайна людина, що живе в сучасному світі. І тут не буде «жили вони довго і щасливо», поні-єдинорогів і позитивного мислення. Тільки реальний світ з такими самими реальними проблемами і пріоритетами.


«Мистецтво забивати» містить безліч важливих життєвих порад, які допоможуть залишитися собою в нашому одержимому успіхом світі.

K.Fund Media вибрав 5 уроків з книги Марка Менсона, які спустять вас з небес на землю.

1

Ти не особливий

Узагалі майже ніхто не особливий. Більшість людей – це банальний «середнячок», не генії, не мільйонери, але й не суперлиходії або архіневдахи.

Марк Менсон
Марк Менсон. seafoodnet.info

Бути середньостатистичним сьогодні вважають новою формою невдачі. Чомусь навіть бути найгіршим не так соромно, адже так людина теж буде трохи особливою.

Багато хто боїться прийняти думку про свою звичайність, але це – небезпечна доріжка. Якщо вважати, що життя чогось варте тільки тоді, коли ти най-най, то багато людей навколо і ти сам здаються нікчемним сміттям.

Шлях до емоційного здоров’ю такий: «їжте овочі» – прийміть той факт, що ваше життя часто буде нудним і, можливо, зовсім звичайним. Але в цьому немає абсолютно нічого страшного.

2

Вибирай проблеми сам

Часто єдина різниця між травмуючою подією і найкращим спогадом у житті – це лише те, що ти сам прийняв рішення: пробігти марафон, розірвати стосунки або переїхати.

Коли людина розуміє, що сама вибрала цю проблему, то відчуває себе сильним. Якщо проблема навалюється на тебе раптово – ти нещасна жертва обставин.

Жити легко: уривки зі світового бестселеру «До біса почуття»

Кожна людина про щось переживає, питання лише в тому, про що саме ми вибираємо бентежитися. Цей вибір кожен робить щодня і щохвилини.

3

Усі помиляються

У процесі зростання ми не рухаємося від неправильного до правильного, а скоріше йдемо від неправильного до трохи менш неправильного. Не існує абсолютно правильної ідеології і переконань, є лише те, що правильно для тебе в цей конкретний момент.

Не намагайтеся бути абсолютно правильним, розслабтеся
Не намагайтеся бути абсолютно правильним, розслабтеся. Shutterstock

Важливо пам’ятати: людина, твердо переконана у своїй правоті, легко виправдовує власну жорстокість стосовно інших.

Расисти впевнені в своїй генетичній перевазі, релігійні фанатики в тому, що лише їхній бог істинний, а ґвалтівники в тому, що жертва сама цього хоче.

Набагато здоровіший стан – сумніватися. Що більше звикаєш сумніватися, то комфортніше почуваєшся. Ми не знаємо, чи справді нас люблять, чи є в нас талант і наскільки успішними ми могли б стати. Єдиний спосіб переконатися – бути невпевненим і перевірити свої припущення на особистому досвіді.

4

Програш – це крок уперед

Якщо у нас мало грошей, ми починаємо уважніше ставитися до свого бюджету, а відсутність роботи змушує замислитися про відкриття власного бізнесу.

У дитинстві нас не бентежать поразки, але в дорослішому віці ми починаємо їх боятися

Дитина вчиться ходити, часто падаючи і розбиваючи коліна. Дорослий же може закинути перспективний проект після першої невдачі. Це обмежує нас. Якщо ми не готові помилятися, то не готові й до успіху.

Правда в тому, що найрадикальніші зміни відбуваються з тими, хто щойно пережив найгірші моменти.

5

Навчися говорити «ні»

Щоб життя набуло сенсу і ваги, необхідно навчитися відмовлятися від альтернатив. Зупинити свій вибір на одному місті, одній професії або одному партнері.

Не так уже й багато нам треба для щастя
Не так уже й багато нам треба для щастя. Shutterstock

Вміти говорити «ні» просто необхідно. Споживацька культура змушує нас хотіти більше й більше. В основі будь-якого маркетингового ходу лежить твердження «більше – значить краще»: зароби більше грошей, отримай більше вражень. Але більше – не завжди краще. Ми частіше відчуваємо себе щасливими тоді, коли варіантів менше. А великий вибір змушує нас страждати через безліч варіантів, від яких ми відмовилися.

Поділитися: