Попалися: кіберполіція України викрила мережу фальшивих криптообмінників

192
www.npu.gov.ua
Шахраї закривали ресурс відразу, як користувачі переводили гроші на фейкові електронні гаманці

Кіберполіція України викрила кібершахраїв, які використовували мережу фейкових криптообмінників для крадіжки криптовалюти. Про це сказано на сайті Національної поліції України.

8 найбільших крадіжок на криптобіржах: злодії постаралися

Група кібершахраїв з чотирьох осіб створила власну CMS-систему для управління контентом криптообмінників. Ресурси імітували легальну діяльність і отримали фіктивні позитивні рейтингові відгуки.

Жертви переказували гроші на електронні гаманці, які зловмисники зареєстрували на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів, шахраї припиняли роботу ресурсу, а потім відкривали вже новий криптообмінник.

За даними поліції, кіберзлочинці використовували такі сайти:
1) moneycraft/./info;
2) wowex/./online;
3) swapex/./net;
4) myexchanger/./lv;
5) iconvex/./net;
6) likechange/./biz.

«Список сайтів не є вичерпним», – повідомили правоохоронці.

Проти зловмисників відкрито кримінальне провадження за ст. 190 ч. 3 КК – шахрайство. Правоохоронці вже встановили особи причетних до скоєння кіберзлочинів – це жителі Дніпра віком від 20 до 26 років.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів і вилучили комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони шахраїв. Трьом учасникам злочинного угруповання висунуто звинувачення за шістьма успішним епізодами шахрайства.

Нагадаємо, що хакери за півтора року вкрали криптовалюти на $1,2 млрд.

Південнокорейська криптобіржа Coinrail стала жертвою хакерської атаки.

Поділитися: