Згідно з даними за 2015-й рік жителі Великої Британії віком 25 років і молодші близько 14 годин на тиждень проводили зі своїми гаджетами – смартфонами, планшетами, електронними книгами й ноутбуками.
Про це свідчать результати дослідження Національної статистичної служби Великої Британії.
При цьому британські хлопці в середньому витрачали на гаджети 35% вільного часу, а дівчата – 29%. Цікаво, що гаджетозалежність у чоловіків вища в усіх вікових групах.
З іншого боку, з віком британці присвячують гаджетам менше вільного часу: якщо в 26-36 років чоловіки проводять перед електронним екраном 27%, а жінки – 25% дозвілля, то в 36-45 років ця частка знижується до 24% проти 20%, в 46-55 років – до 20% проти 17%. А з 56 років смартфонам і ноутбуків британські чоловіки і жінки приділяють не більше 12% і 10% часу на відпочинок відповідно.
Статслужба вважає, що значна залежність молоді від гаджетів частково пояснюється активним використанням соціальних мереж.
Теорія поколінь: як міленіали ламають систему управління
На жаль, нові технології забирають у британців час на активний відпочинок, у тому числі на спорт або культурні заходи.
За 15 років, з 2000 по 2015 рік, частка вільного часу, який молодь островів приділяє активному відпочинку, скоротилася з 36,4% до 35,8%.
Більше того, статистики з’ясували, що паралельно британці стали на 13% рідше зустрічатися з іншими людьми. Тепер вони присвячують спілкуванню з рідними та друзями шість годин на тиждень і воно відбувається в основному в соцмережах.
Як ми писали раніше, Федеральне мережеве агентство Німеччини заборонило продавати на внутрішньому ринку дитячі смарт-годинники з функцією прослуховування, щоб захистити права шкільних учителів.
Уряд Франції вирішив заборонити школярам користуватися мобільними телефонами в навчальних закладах.