Погода нельотна: Державіаслужба встановила обмеження на польоти дронів

337
www.shutterstock.com
Безпілотникам можна літати на певній швидкості й висоті, у встановлених місцях і лише на відстані від людей

Державна авіаційна служба України встановила обмеження на польоти дронів масою до 2 кг. Безпілотникам не можна літати в місцях масового скупчення людей без попереднього дозволу на польоти, сказано в документі Державіаслужби.

Відповідно до нових правил осібам, які керують дронами масою понад 2 кг, і пілотам легких безпілотників дозволено виконувати польоти вдень без інформування і дотримання дозволів конкретних відомчих органів.

Майбутнє за дронами: новинки міжнародного авіасалону Singapore Airshow-2018

Дрони можуть літати на максимально допустимій швидкості в 160 км/ч за висоти не більше 50 м і максимальної відстані від пілота до 500 м. Безпілотники мають триматися від сторонніх осіб на відстані не менше 30 метрів, а особливо від дітей до 12 років (до 50 метрів) і груп понад 12 осіб (до 150 метрів).

Дронам заборонено виконувати польоти над промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами і сховищами палива. Дронам дозволено лише перетинати центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, а також залізничні шляхи, дороги та лінії електропередачі, але не можна літати уздовж них.

запрет дронов
www.shutterstock.com

Під забороною опинилися польоти над військовими об’єктами і установами правоохоронної системи на кшталт виправних центрів, колоній і СІЗО, а також над «іншими важливими державними й потенційно небезпечними об’єктами».

Літати над зазначеними об’єктами дозволено лише за наявності відповідного дозволу державного відомства або власника будівлі.

Заборона також стосується польотів над місцями аварій і катастроф, а також над іншими визначеними зонами для «забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона», сказано на сайті відомства.

Кожен четвертий дрон в Україні «працює» в агрокомплексі.

А російський дрон-листоноша розбився під час першого запуску.

Поділитися: