Не тільки Стів Джобс: 5 фільмів про історії успіху

1204
milliarderr.com
Не всі герої цих фільмів так само знамениті, як Стів Джобс, але їхні історії мотивують не менше

Коли заходить мова про байопіки бізнесменів, першими на думку спадають історії Марка Цукерберга в «Соціальній мережі», Джордана Белфорта в блискучому виконанні Леонардо Ді Капріо у стрічці «Вовк з Волл-стріт» і Ерін Брокович в однойменному фільмі із Джулією Робертс у головній ролі. А про засновника Apple вже вийшло два фільми.

K.Fund Media пропонує зупинитися на одному з них. А заодно ознайомитися з іншими бізнес-персонами та історіями їхнього успіху. І не лише американськими.

«Стів Джобс», США, Великобританія, 2015

Steve Jobs

«Чи може велика людина бути хорошою людиною?» – слоган чергового байопіка про життя людини, ім’я якої поступово стає синонімом успіху. І якщо попередній фільм з Ештоном Катчером у головній ролі – це традиційна «американська мрія», то режисер Денні Бойл і сценарист Аарон Соркін показують глядачам зовсім іншого Джобса. Мінливого. Такого, що просувається до свого фінального образу покроково. З погляду бізнесу ця картина значно цікавіша за інші проекти, оскільки весь сценарій побудований на трьох етапах життя засновника Apple. Кожен з них – це запуск чергового знакового для кожного «яблучника» продукту. А шанувальникам Майкла Фассбендера буде особливо цікаво простежити, як з абсолютно несхожого на Стіва Джобса актора до фіналу він перетвориться на його двійника.


«Гуру: шлях до успіху», Індія, 2007

Guru

Історія індійського магната Дхірубхая Амбані (у фільмі він названий Гурукантом «Гуру» Десаї). Його девіз: «Думай масштабно, думай заздалегідь, думай швидко». До речі, заснована ним в 1966 році компанія Reliance Industries в 2012-му забезпечила 5% податкових зборів Індії.
Айшварія Рай, зірка 1980-х Мітхун Чакраборті, а також представник боллівудської акторської династії Абхішек Баччан гідно впоралися з покладеною на них місією – розповісти про те, як хлопчик з бідної сім’ї різними засобами (від продуманого одруження до вмілого використання прихильності бізнес-покровителя) дістається вершини своєї підприємницької кар’єри.


«Людина, яка змінила все», США, 2011

Moneyball

Якщо неуважно читати анотацію до фільму, то можна подумати, що це чергова спортивна драма з переможним підкиданням тренера в фіналі. Але ця історія не про спорт, а про кризовий менеджмент. Біографічна картина про Оклендську бейсбольну команду та її генерального менеджера, Біллі Біна. Команда переживає фінансові труднощі. Але Біллі долає їх за допомогою… математичних розрахунків залученого до роботи економіста. І створює конкурентоспроможну команду. Слоган фільму «А що в житті зробив ти?» Важко собі уявити більш мотивуючий посил. Бонус – одна з найкращих ролей Бреда Пітта. За роль Біллі Біна він був номінований на «Оскар». І хоч того року статуетку отримав Жан Дюжарден, Пітт її цілком заслужив.


«У гонитві за щастям», США, Великобританія, 2006

The Pursuit of Happyness

Історія мільйонера Кріса Гарднера почалася з торгового представництва. Герой витратив усі гроші на франшизу медичного апарату, який ніхто не хотів купувати. Остаточно розорившись і втративши дружину, він змушений із сином поневірятися на вулиці й іти на багатомісячне безкоштовне стажування в маклерської фірмі. Примітна картина тим, що це не чергова екранна хроніка, в якій після періоду розчарування приходить успіх з феєрверком. Замість цього тут усе як у житті – серія помилок і невдач, втрачених можливостей і ледь помітних маленьких перемог. І лише згодом вони поступово складаються в щось, що можна назвати успіхом.
Вілл Сміт разом зі своїм екранним і водночас справжнім сином Джейденом прекрасно впоралися із завданням.


«Тінейджер на мільярд», Таїланд, 2011

Top Secret: Wai roon pun lan

Топ Ітіпат – гендиректор Tao Kae Noi Food & Marketing Public Company Ltd. Сьогодні він – один з наймолодших мільярдерів у світі. Але, зрозуміло, шлях до успіху був тернистим. Інакше фільм про нього не знімали б. Або він був би нудним.
У 2002 році Топу було лише 16 років, але він вже мав непоганий дохід від онлайнових ігор. А в 17 років він вже заснував власний бізнес із торгівлі смаженими каштанами. Так він зрозумів, що можна, не маючи освіти й великого стартового капіталу, відкрити свій бізнес і почати заробляти. Але перші спроби неминуче приводили його підприємства до краху. Будь-яка людина на місці підлітка здалася б, прислухалася б до поради вступити до університету і здобути освіту. Але Топ наполегливо шукав свій шлях. І знайшов!
«Не здавайтеся, що б не трапилося. Якщо відмовитеся продовжувати – тоді все закінчиться напевно!» – каже Топ у фільмі. І ми йому віримо.


Світ великих грошей заманливий і водночас небезпечний. Тим, хто наважився потрапити до нього, знадобляться і сміливість, і наполегливість, а часом і цинізм. Любителям довгих історій пропонуємо подивитися 5 серіалів про бізнес, герої яких і дрібні підприємці, і акули надприбуткової інвестиційної справи.

Поділитися: