Пляма Microsoft: як неповнолітні хакери обіграли Білла Ґейтса. Частина II

258
Amore Nigeria
Група викрала особисті дані та інтелектуальну власність на $1 млрд

Все почалося з любові до Xbox. Молоді хакери продавали «надздібності» персонажів. Потім завантажили ще випущену версію Gears of War 3. Детальніше читайте в першій частині статті.

Дороги розійшлися

До весни 2012 року угруповання поповнилася новими обличчями, серед яких був надзвичайно талановитий американський школяр на прізвище Леру. Він створив програму, яка майнила віртуальну валюту, що використовується для апгрейду персонажів у грі FIFA2012.

Об’єктом уваги хакерів в цей період були розробки Zombie Studios і Microsoft. На серверах останнього спільники викрали проектну документацію прототипу наступного покоління Xbox. Замість того, щоб продати інформацію конкурентам, вони зібрали консоль самостійно і навіть знайшли покупця, який заплатив за ексклюзивну новинку $5 тис. Коли надісланий девайс так і не доставили одержувачу, хакери знову забили на сполох, запідозривши, що вантаж перехопили агенти ФБР.

Об'єктом уваги хакерів були розробки Zombie Studios і Microsoft
Об'єктом уваги хакерів були розробки Zombie Studios і Microsoft. 3DNews

Через деякий час зник Леру. Через американських друзів хакери дізналися про його можливу співпрацю з владою як інформатора.

Розсерджений Віллер, який встиг повірити в недоторканність команди, раптом вирішив завоювати популярність, виставивши зібрану за вкраденими схемами консоль на EBay. Девайс привернув пильну увагу як покупців, які накрутили ціну до $20 тис., так і ЗМІ. Покора, який вже ставив питання про можливі наслідки, обірвав всі контакти з Віллером. Через деякий час розійшлися дороги і з давнім партнером Кларком, який удосконалив створену Леру технологію заробітку на FIFA2012 і повністю зосередився на ній, в той час, як 20-річний Покора продовжив навчання в університеті.

Жартуйте обережніше

Тривала зухвала поведінка Віллера спонукала правоохоронців до рішучих дій. У лютому 2013 року з будинку його батьків у австралійському Перті було вилучено обладнання на суму $20 тис. На жорстких дисках були знайдені незаперечні докази незаконної діяльності хакерів, які тепер отримали статус обвинувачених в організації угруповання Xbox Underground.

Давній жарт Віллера про те, що в результаті вони потраплять до в'язниці, став реальною перспективою

Затриманий на кордоні США і Канади Покора, розраховуючи на пом’якшення покарання, досить швидко визнав свою провину і навіть допоміг постраждалим від хакерських атак компаніям ідентифікувати вразливі місця їхніх систем безпеки. Прокурор відверто симпатизував талановитому юнакові.

«Хлопець дуже розумний і путящий, але одного разу просто пішов неправильним шляхом», – казав він.

Хлопців звинуватили в організації угруповання Xbox Underground
Хлопців звинуватили в організації угруповання Xbox Underground. YouTube

Одного разу дорогою до суду Покору посадили в автомобіль з хлопцем років 20, якого Девід одразу впізнав, хоч і ніколи не зустрічався з ним особисто.

Це був його віртуальний спільник Леру, затриманий після невдалої спроби звести рахунки з життям.Після визнання провини учасники угруповання були засуджені до тюремних ув’язнень термінами від 18 до 24 місяців.

Ентоні Кларку, який завчасно відійшов від справ Xbox Underground, було пред’явлено обвинувачення у шахрайстві з віртуальною валютою кількома роками пізніше. І хоча сам він був певен у тому, що йому нічого не загрожує, оскільки валюта не має реальної цінності, суд вважав інакше, і над Кларком нависла загроза восьми років ув’язнення.

Хлопець дуже розумний і путящий, але одного разу просто пішов неправильним шляхом

«Нікому не побажаю пройти через в’язницю, – написав йому Покора в одному з останніх повідомлень, – це дійсно жахливий досвід».

Адвокати Кларка наполягали на оскарженні вироку, однак Кларк не скористався цією можливістю. У лютому 2017 року 27-річний хакер помер у власному будинку від передозування лікарськими засобами, залишивши після себе майна на $4 млн.

Втрата мрії

Після звільнення колишнім членам Xbox Underground довелося по-новому пристосовуватися до життя в суспільстві. Леру продовжив кар’єру розробника в компанії Human Head Studios, куди він влаштувався незадовго до арешту. Керівники, які високо цінували його здібності, дали йому другий шанс.

Після звільнення доводиться по-новому пристосовуватися до життя в суспільстві
Після звільнення доводиться по-новому пристосовуватися до життя в суспільстві. 4Tech.FUN

Неповнолітньому на момент арешту Віллеру вдалося втекти на батьківщину матері в Чехію, і з тих пір він жив як втікач, блукаючи країнами Євросоюзу. Однак навіть у цьому статусі він не відмовився від екстравагантних витівок. Одного разу навіть організував краудфандингову кампанію зі збору коштів на покупку Ferrari вартістю $500 тис. Кампанія провалилася.

Для 26-річного Девіда Покори вхід в ігрову індустрію закритий назавжди

Разом з конфіскованими комп’ютерами, він втратив велику частину власноруч створеного ПО. Закінчивши університет в червні минулого року, він продовжує пошуки роботи і живе в батьківському домі, де вперше зіграв у відеогру у віці 2 років. Девід досі намагається зрозуміти, як любов до програмування перетворилася на божевілля, спотворивши його моральні принципи.

Поділитися: