Плавучий прибиральник Seabin збирає сміття з морської поверхні на узбережжі Великобританії

119
s.aolcdn.com
«Відерце» від австралійського стартапу «засмоктує» до 1,5 кг сміття на день

З 11 жовтня в акваторії південної Англії запустили перше плавуче «відро»-автомат Seabin, яке втягує в себе пластикові пляшки й пакети, сигаретні недопалки та інші відходи життєдіяльності людської цивілізації, повідомила британська The Times.

Відро збирає до 1,5 кг сміття на день, що плаває на поверхні, розміром від 2 мм в діаметрі, що еквівалентно 20 тис. пластикових пляшок або 83 тис. пластикових пакетів на рік. Циліндричний контейнер встановили в бухті Портсмута (південь Англії), поруч зі стоянкою гоночних яхт.

Винахідники «відра»-прибиральника, двоє серферів з Австралії Піт Сеглінскі і Ендрю Тортон, шукали рішення проблеми «цивілізаційного» забруднення прибережних вод у бухтах та маринах по всьому світі. Принцип дії винайденого ними «смітника» досить простий: насос у підводній частині відра засмоктує з поверхні воду і сміття, що плаває в ній, пропускаючи усе це через сітку-пастку всередині. Місткість Seabin – до 12 кг відходів, у тому числі плівки нафти та інших олій.

За словами 39-річного Піта Сеглінскі, в прибережних водах найчастіше трапляються недопалки, шматки пластику й упаковка від їжі на кшталт пакетів з-під чіпсів. Він підрахував, що для бухти звичайного розміру вистачить приблизно чотирьох Seabin.

Промисловий Рур в Німеччині переорієнтувався на екологію

Фінська технологічна група Wärtsilä в квітні цього року долучилася до проекту і домовилася провести бета-тест двох таких «відер» у бухті Гельсінкі.

За рік серфери зібрали $260 тис. на краудфандинговому сайті для запуску «відер» у виробництво і нині планують випускати до 360 штук на місяць на фабриці в Ліоні (Франція).
У Портсмуті пристрій встановили над невеликою устричної фермою на понтоні тієї самої яхтової стоянки – пару років тому тут поселили тисячу молюсків у плетених кошиках, щоб відродити розведення місцевих устриць.

The Times також нагадує, що у Великобританії в переробку відправляють лише 57% пластикових пляшок, на відміну від 90% у Данії та Німеччині, де за повернення пляшок і бляшанок покупці отримують назад «заставу» за депозитною схемою. Благодійний фонд Keep Britain Tidy підрахував, що така схема допоможе Великобританії заощадити до £35 млн ($46,17 млн) на рік, і влада Шотландії вже замислилася над її запровадженням у себе.

На КМЕФ-2017 обговорювали «зелену» сталу економіку.

 

Джерело: The Times, Greenport.com
Поділитися: