План Б та інші: «Вибір читачів» Goodreads 2017

167
Shutterstock
Уроки витривалості й милосердя від сильних жінок і одкровення останнього справжнього відлюдника

Портал Goodreads, який належить Amazon, – один з найвідвідуваніших сайтів бібліофілів, що надає їм доступ до найбільшої бази книг, анотацій та рецензій. Щороку портал присуджує звання «Вибір читачів» популярним новинкам у 20 категоріях. Переможців визначають самі користувачі.

Ось фіналісти в категорії «Нон-фікшн».

«План Б: Як пережити нещастя, зібратися із силами і почати жити знову», Шеріл Сендберґ і Адам Ґрант

Option B: Facing Adversity, Building Resilience and Finding Joy

Після смерті чоловіка головній операційній директорці Facebook Шеріл Сендберґ здавалося, що ні вона, ні її діти більше ніколи не зможуть знову почуватися щасливими. Професор психології Вортонської школи бізнесу Адам Ґрант допоміг їй вийти з цього стану. Разом вони написали книгу про те, як пережити найважчі удари долі. Її головний меседж: ми не народжуємося витривалими – цього слід навчитися.


«Я ем тишину ложками», Майкл Фінкель

The Stranger in the Woods: The Extraordinary Story of the Last True Hermit

Крістофер Найт ще юнаком пішов з дому, оселився в лісі «Соснового штату» і став легендою. Жителі Мена ніколи не зустрічали його особисто, але про нього ходили чутки. За 27 років, прожитих на самоті, далеко від цивілізації, серед дерев і звірів, відлюдник навчився виживати без вогню, ночуючи в наметі навіть у люті морози. А їжу для тіла і роздумів добував у найближчих будинках. Упродовж цього часу він ні з ким не розмовляв. А після того, як його зловили, розповів свою історію лише одній людині. Для журналіста Майкла Фінкеля це стало найбільш хвилюючим інтерв’ю за всю його кар’єру.


«Люба Іджіавеле, або Феміністичний маніфест в п’ятнадцяти порадах», Чімаманда Нґозі Адічі

Dear Ijeawele, or a Feminist Manifesto in Fifteen Suggestions

Кілька років тому нігерійська письменниця Чімаманда Нґозі Адічі отримала лист від своєї подруги дитинства. Та запитала у неї, як виростити свою дитину феміністкою. Ця книга – відповідь на запитання. Найважливіше – щоб дитина ставала особистістю, розуміла, що гендерні ролі – це ілюзія, і не намагалася сподобатися всім на шкоду собі, йдеться в «Феміністичному маніфесті». Його авторка також нагадує приятельці про поширені в Нігерії стереотипи і попереджає: можна спробувати виростити свою дочку в ідеї рівності статей, але дівчинка має право на власні погляди.


«Як бути непереможною: путівник із завоювання життя», Лілі Сінг

How to Be a Bawse: A Guide to Conquering Life

На шляху до успіху немає жодних ескалаторів – лише сходи, запевняє одна з найбагатших YouTube-влогерів, 29-річна канадійка індійського походження Лілі «Superwoman» Сінг. Її відео із сатиричними коментарями щодо різних життєвих ситуацій набрали більше 2 млрд переглядів. Вона запустила свій канал в 2010 році, щоб побороти депресію, а в 2016-му заробила на ньому близько $7,5 млн. «Як бути непереможною» – про те, як їй вдалося цього досягти.


«Звідси до нескінченності: подорож світом у пошуках гарної смерті», Кейтлін Доуті

From Here to Eternity: Traveling the World to Find the Good Death

Трунар Кейтлін Доуті вирішила дізнатися, як поводяться з небіжчиками представники різних культур, і взяла участь у траурних церемоніях, які не практикують у США. Багатомільярдна поховальна індустрія Заходу ґрунтується на облагороджуванні й хімічній обробці тіл померлих, зазначає вона і нагадує, що розкладання – природний процес і намагатися врятувати від нього людей після їхньої смерті – не найкраще рішення з погляду екології.


«Кожне слово: таємне життя словників», Корі Стемпер

Word by Word: The Secret Life of Dictionaries

Пошук вичерпних визначень слів може бути настільки ж тривалим, як і вагітність. І що менше в них літер, то важче, пише редакторка словників Merriam-Webster Корі Стемпер. Вона запрошує нас до дивовижного світу допитливих і педантичних людей зі своєрідним почуттям гумору, які тихо, але впевнено впливають на розвиток мови: «В англійській багато синонімів до слів «дурень» і «ідіот». Ви, напевно, думаєте, що це свідчить про злостивість її носіїв. А я вам так скажу: потреба – мати всіх винаходів».


«Ми були вісім років при владі: американська трагедія», Та-Нехісі Коутс

We Were Eight Years in Power: An American Tragedy

Журналіст The Atlantic Та-Нехісі Коутс намагається зрозуміти, як сталося, що після безпрецедентної дворазової перемоги темношкірого лідера на виборах у США його наступником став аж надто «білий президент». Книга Коутса – це збірка есеїв про період, коли країну очолював Барак Обама. Вона розповідає про нові ідеї та соціально-політичні рухи за рівність, що виникли тоді. Історія самого автора починається в харлемському бюро із працевлаштування та закінчується прийомом у Білому домі.


«Потерянный город Обезьяньего бога», Дуґлас Престон

The Lost City of the Monkey God: A True Story

Легендам про місто-скарбницю, заховане десь у глушині на території Гондурасу, уже майже півтисячоліття. Місцеві племена називали його Білим містом, або Втраченим містом Мавпячого бога. Про нього вперше заговорили, коли тут з’явилися іспанські завойовники. За переказами, кожен, хто увійшов до нього, був приречений на смерть. Письменник Дуґлас Престон приєднався до команди вчених, що вирушили на пошуки цього таємничого місця. Його книга – про одне з головних археологічних відкриттів XXI століття.

Поділитися: