Північна Корея відправляє хакерів за кордон заробляти гроші для країни

159
www.bloomberg.com
Кожен солдат кіберармії зобов’язаний виручити як мінімум $100 тис. на рік, в тому числі 10% – на зарплату

Влада КНДР створила багатотисячну армію хакерів, чиє завдання – заробляти за кордоном гроші для держави. Про це в рамках свого розслідування повідомив Bloomberg з посиланням на анонімні джерела.

Починаючи з 1990-х років, влада Північної Кореї примусово відправляє місцевих IT-фахівців у сусідні країни: Китай, Індію, Камбоджу та інші. Основне завдання хакерів – заробити гроші для держави, стверджує Bloomberg.

Хакери займаються створенням піратських копій IT-продуктів, які потім продають покупцям з Китаю, Кореї та інших країн. У завдання «солдат» також входить пошук слабких місць програмного забезпечення задовго до того, як їх виявить сам виробник.

Кібербезпека у 2018: атаки через інсайдерів і таємний майнінг

Щорічно хакери повинні виконати норму продажів на суму $100 тис., з яких в якості зарплати можуть залишити собі менше 10%. В іншому випадку, північнокорейські «IT-солдати» можуть забути про гідний рівень життя.

«Деякі хакери ледь можуть прогодувати себе, тому щасливі, коли отримують робоче замовлення», – цитує Bloomberg одне з джерел.

Серед товару, що продається – додатки для iPhone і смартфонів на Android, зокрема, програми для виклику таксі, онлайн-шопінгу, визначення обличчя та інші.

Уся діяльність армії хакерів проходить через тіньове підприємство правлячої Трудової партії Кореї Office 91, відзначає Bloomberg. Влади Південної Кореї і США вже не перший рік ведуть розслідування проти хакерської активності КНДР.

До слова, Південна Корея звинуватила КНДР у масштабних крадіжках на криптовалютних біржах і вирішила не забороняти біткоіни.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: