Піти красиво: 24 ознаки того, що працівник планує звільнитись. Частина I

416
Shutterstock
Як поводять себе працівники, що шукають нову роботу

Головна проблема усіх роботодавців – плинність кадрів. В Україні, за даними компанії EY People Advisory Services, у 2016 році 84% компаніям було важко залучати і утримати співробітників середніх і керівних ланок. По суті, це ті люди, які роблять в компаніях основну роботу. Також спостерігалася плинність кадрів у відділах продажів, IT-секторі і серед фінансистів.

K.Fund Media пропонує 24 ознаки, які свідчать – ваш працівник розмірковує про звільнення.

Довготривалі проекти

Якщо працівник вирішив звільнитись, він не проявлятиме ініціативи у довгострокових проектах. Причина проста – проект, який триватиме півроку, може завадити його переходу в іншу компанію. Всю увагу робітник приділятиме закінченню поточних завдань.

Активність у соціальних мережах

Нові контакти у соціальних мережах, зокрема у LinkedIn та особлива зацікавленість у інших компаніях – ознака того, що працівник думає про зміну роботи.

Відсутність ідей

Колись цей працівник сипав ідеями на кожних зборах, а тепер просто мовчить? Босу потрібно замислитись, відсутність ініціативи – це перший дзвіночок, що свідчить про бажання звільнитись.

Конференції та воркшопи

Ще кілька місяців тому робітник відвідував усі профільні конференції та воркшопи, а тепер став байдужим до цього?

Shutterstock

Це означає, що людина не зацікавлена у отриманні нових знань та розвитку  навичок, які б могли допомогти компанії. Така поведінка може свідчити про те, що працівник хоче не лише знайти нову роботу, а і змінити свій профіль праці.

Хвороби та відпустки

Працівник, який майже ніколи не брав лікарняний або термінову відпустку, тепер рідко з’являється в офісі. Це ще одна ознака того, що він хоче змінити роботу.

Обережність та мовчання

Якщо працівник вирішив звільнитись – він буде діяти тихо. Тому босу варто звернути увагу на колишню «душу компанії», яка замислено сидить на робочу місці та не ставить зайвих питань.

Особисті дзвінки

Співробітник часто залишає зустрічі або своє робоче місце, щоб поговорити по телефону? Пам’ятайте, ці дзвінки можуть бути пов’язані не лише з родинними питаннями, а і з переговорами про нову роботу. Звісно, не варто бути параноїком, але якщо така поведінка працівника вас насторожує – поговоріть з ним про це.

Почуття важливості

Кожен хоче бачити результат своєї роботи. Якщо працівник почувається розчарованим та недооціненим – він шукатиме іншу компанію, де на його таланти звертатимуть увагу.

Кар’єрні східці

Ще кілька місяців тому співробітник лише і говорив про підвищення, а тепер навіть не згадує про це? Якщо перспектива просування кар’єрними щаблями не цікава працівникові, він, ймовірно, шукає нове місце роботи.

Shutterstock

Засидітись на місці

За даними кадрового порталу Glassdoor, якщо протягом 10 місяців працівник не отримує підвищення, або ж нових цікавих завдань (до прикладу, нового проекту), бажання звільнитись зростає.

Великі зміни

Великі зміни у житті можуть стати причиною звільнення. Наприклад, одруження, розлучення, народження дітей або ж піклування про хворого члена сім’ї. Кожна з цих ситуацій може змусити змінити роботу. Хтось почне шукати кращу зарплатню, хтось – менш напружений графік.

Ще про 12 ознак того, що працівник планує звільнитись, можна прочитати в другому розділі статті.

 

За матеріалами INC
Поділитися: