Піти красиво: 24 ознаки того, що працівник планує звільнитись. Частина II

282
Shutterstock
Як поводять себе працівники, що шукають нову роботу

Першу частину матеріалу читайте тут

Проблеми з продуктивністю

Ваш, як правило, продуктивний, надійний та пунктуальний працівник несподівано перестає цікавитись роботою? Письменник та бізнес-тренер Майкл Керр вважає, що зміни у поведінці вказують на «презентеїзм». Це явище співзвучне з емоційним вигоранням на роботі. Працівник почуває себе наче вичавлений лимон, і у нього лише дві думки : відпочити та знайти нове місце роботи.

Друзі, що покидають роботу

За даними дослідження компанії Wildgoose, 57% працівників вважають, що друг в офісі робить їх перебування на роботі приємнішим.

Shutterstock

А майже третина зазначили, що дружня підтримка сприяє продуктивності. Тому, якщо один із працівників покидає роботу, його друг може вчинити так само.

Небажання виконувати завдання

Якщо працівник не хоче виконувати поставлених завдань, скоріш за все, він вже замислився про нове місце роботи.

Натягнуті стосунки

Якщо стосунки між двома працівниками погіршились або ж у колективі панують сварки та плітки – то є велика вірогідність, що кількість звільнень у колективі зросте.

Уникання боса

Співробітник почав уникати свого керівника більше, ніж зазвичай? Це ще один тривожний знак того, що він готовий піти з роботи.

Делегування повноважень

Хтось із членів вашої команди раптом почав перекладати свою роботу на інших? Це може свідчити про відсутність мотивації та пошук нової роботи.

Довгі перерви

Перерви на роботі необхідні і важливі. Втім, немотивовані працівники починають більше часу проводити за обідом та відпочинком. Скоріш за все, їхні думки повністю віддані пошуку нової роботи.

Shutterstock

Швейцарська точність

Працівник, що хоче звільнитись своєю поведінкою нагадує точний годинник. Він приходить на роботу о дев’ятій ранку. О 18:00 його речі вже зібрані і він прощається зі всіма. Добровільно працювати більше точно не входить у його плани.

Постійні скарги

Якщо зазвичай щасливий та задоволений співробітник починає на все скаржитись, босу варто на це звернути увагу.

Новий ступінь, ліцензія, сертифікат

Іноді працівник отримує нову ступінь (ліцензію, сертифікат) та покращує роботу компанії. Втім, часто нові знання – це підготовка до звільнення та переходу на іншу роботу.

Таємниці та обережність

Працівник демонструє на роботі таємничу поведінку? Блокує екран комп’ютера? Приховує документи та почав закривати двері у свій кабінет? Причиною дистанціювання можуть бути переговори з новим роботодавцем.

Shutterstock

Проблеми з комунікацією

«Якщо хтось із членів вашої команди планує звільнитись, він стає менше комунікувати. Менше електронних листів і особистого спілкування», –  розповідає письменниця та бізнес-тренер Лінн Тейлор. За її словами, працівник хоче бути менш доступним, щоб не потрапляти у незручні ситуації.

Погане передчуття

Науковці з Школи бізнесу при Державному Університеті Юти радять кожному босу довіряти «своєму нутру». Якщо у вас є відчуття та підозри, що підлеглий звільниться – вони, скоріш за все, небезпідставні.

 

За матеріалами INC
Поділитися: