Пішов з життя партнер Гейтса по Microsoft Пол Аллен

315
twitter.com/PaulGAllen
Співзасновник компанії Microsoft Пол Аллен помер у віці 65 років від ускладнень неходжкінської лімфоми

Пол Аллен залишався одним з 15 найбагатших людей сфери IT та одним з півсотні перших багатіїв світу.

Пол Аллен і Білл Гейтс дружили зі старшої школи, а 1975 року вони заснували Microsoft.

Аллен придумав назву компанії, яка спочатку писалася через дефіс – Micro-Soft. Крім того, саме друг Гейтса уклав угоду на розробку операційної системи для корпорації IBM. Цей контракт заклав основу майбутнього успіху Microsoft.

У 1982-му Аллен покинув компанію через виявлену в нього лімфому Ходжкіна. Він переміг цей вид раку, але, на жаль, за два з половиною десятиліття йому діагностували інший. Із хворобою йому вдавалося боротися дев’ять років.

Microsoft
www.flickr.com/photos/mikemacmarketing

До 2000 року він залишався членом правління Microsoft, а згодом пішов офіційно, залишившись акціонером і радником IT-гіганта.

Свої статки в $21,9 млрд Аллен заробив не лише на Microsoft. Компанія Vulcan Inc. управляє його бізнес-активами і благодійними проектами.

Він багато вкладав у розвиток технологій і наукові дослідження. Друг Гейтса заснував космічну транспортну компанію Stratolaunch Systems і три дослідницькі центри – Allen Institute for Brain Science, Institute for Artificial Intelligence і Institute for Cell Science.

Крім того, йому належали два професійних спортивних клуби – баскетбольний «Портленд Трейл Блейзерс», НБА, і команда з американського футболу «Сіетл Сігокс» з НФЛ.

Гендиректор Vulcan Білл Хілф зазначив: «Він мав винятковий інтелект і пристрасть до вирішення деяких найскладніших проблем у світі з переконанням, що творче мислення і нові підходи можуть чинити глибокий і тривалий вплив», – сказав Хілф у своїй заяві.

Друг Аллена Білл Гейтс переконаний, що «персональні комп’ютери не існували би без нього». «Пол любив життя і оточуючих, і всі ми відповідали йому взаємністю. Він заслужив набагато більше часу, але його внесок у світ технологій і філантропії буде відчутний протягом наступних поколінь. Я буду дуже сумувати за ним».

Поділитися: