5 книжок від Марка Цукерберга, що зроблять компанію інноваційною

400
businessinsider.com
Наймолодший у світі мільярдер – про улюблені книги

Марк Цукерберг – засновник та голова найбільшої соціальної мережі у світі – Facebook. У 2010 році він став наймолодшим мільярдером в історії людства та наймолодшою людиною року за версією видання Time.

У 2015 році Цукерберг пообіцяв читати по книзі щотижня та ділитись своїми враженнями у мережі. Втім, амбітні плани мільярдера провалились. Він і до сьогодні не коментує ту обіцянку. Натомість, завжди розповідає, що читання в першу чергу приносить йому інтелектуальне задоволення. А завдяки літературі він може детально вивчити будь-яку тему.

K.Fund Media обрав п’ять улюблених книг Цукерберга, які допоможуть по-новому поглянути на медицину, науку, керування колективом та політику.

«Занепад влади», Мойзес Наїм

2017

Мойзес Наїм – відомий венесуельський політолог та письменник. Його послужний список вражає: він був виконавчим директором Всесвітнього банку, головним редактором видання Foreign Policy, а зараз є науковим співробітником Фонду Карнеґі за міжнародний мир. У 2014 році Інститут Готтліба Дуттвайлера вніс Мойзеса у список найвидатніших мислителів сучасності. У 2013 році він написав книгу «Занепад влади», що стала світовим бестселером. Financial Times та Washington Post назвали її головною книгою року. На її сторінках автор пропонує по-новому поглянути на поняття «влада» та розповідає, як світові важелі правління поступово переходять від авторитарних урядів до індивідуалістів. На думку Цукерберга, ця книга додає віри у себе та надихає у складних ситуаціях.


«Геном», Мет Рідлі

2008

Відповіді на найважливіші питання потрібно шукати у людських генах. У цьому переконаний автор книги «Геном» Мет Рідлі, що є членом Королівської літературної общини та Академії медичних наук Великобританії. Його книга – це розповідь про те, як у 23 парах хромосом зашифрована вся інформація Всесвіту. Ця книга була написана ще у 1990 році та, за словами Цукерберга, не втрачає актуальності і до сьогодні. Рідлі розповідає, як буде виглядати людство у майбутньому та чому з генною інженерією потрібно бути обережним.


«Структура наукових революцій», Томас Кун

1962

Книзі вже більше 50 років. Але голова Facebook наполегливо радить її прочитати усім своїм знайомим. Головна ідея роботи Куна у тому, що наукові знання розвиваються дуже хаотично. Нікому не відомо, де та коли станеться відкриття, яке змінить хід історії та світ загалом. Також автор відомий тим, що став першим, хто ввів поняття «парадигма» та «зміна парадигм». На думку Цукерберга, кожен, хто прагне будувати бізнес, повинен розуміти, як наука впливає на соціальний прогрес.


«Корпорація геніїв. Як керувати командою творчих людей», Ед Кетмелл

2015

Вміння керувати креативними людьми – великий талант. Навчитись цьому можна, використовуючи поради одного із співзасновників компанії Pixar, вважає Цукерберг. Автор книги розповідає не лише про те, як створювалась одна із найінноваційніших мультиплікаційних компаній в світі, а і про найбільші помилки керівників. «Головна проблема лідера – нехтувати креативністю своїх підлеглих»,– пише Кетмелл.


«Краще у нас», Стівен Пінкер

2011

Стівен Пінкер – відомий канадський науковець, що працює у галузі експериментальної психології. Голова Facebook не з чужих розповідей знає, як це – знаходитись у постійному потоці новин. Книга Пінкера  як раз про це. Науковець на сторінках книги ділиться результатами власних досліджень та розповідає, як новини та соціальні медіа підвищують рівень агресії і насильства в світі. Також Пінкер пише про методи, що допоможуть по-новому сприймати новини і фільтрувати сучасний інформаційний потік.

Поділитися: