Підмостки, що ваблять: 5 цікавих театральних стартапів на Kickstarter

167
yapfiles.ru
Дика вечірка, простір експериментів, риба, що втопилася, регіональний театр і дзеркальні близнюки

Мистецтво може бути стартапом. Це доведено численими успішними кампаніями із залучення інвестицій на найбільшій краудфандинговій платформі світу Kickstarter.

K.Fund Media обрав 5 найнезвичайніших театральних стартапів.

Дика вечірка в Денвері

Більше 370 інвесторів вклали гроші в театральну постановку, створену американкою Флорою Діріенцо та експериментальною організацією Off-Center.

ksr-ugc.imgix.net

«Дика вечірка» – це мюзикл Майкла Джона Лахіуса, що грунтується на вірші 1928 року – він шокує настільки, що його заборонили одразу після того, як він побачив світ.

В мюзиклі йде мова про учасників декадентської вечірки, які випивають, танцюють і намагаються вирішити свої особисті проблеми впродовж однієї ночі. Для повного занурення глядачів у атмосферу відчайдушних американських 1920-х років, мюзикл гратимуть у великому ангарі площею більше 3 тис. кв. м, оформленому в стилі арт-деко.

Стартап уже зібрав $19 тис. з $25 тис. необхідних.


BABS’LAB: простір експериментів

Акторка, письменниця та режисерка Барбара Colaciello (для друзів Babs) збирає гроші на альтернативний художній простір.

ksr-ugc.imgix.ne

Впродовж більш як двох десятиліть вона писала п’єси, керувала, продюсувала та організовувала театральні постановки на актуальні теми.

BABS’LAB – це місце для експериментів, навчання й театру. Стартап вже зібрав $7 тис. з $10 тис. необхідних.


Як втопити рибу

Театральна постановка «Як втопити рибу» досліджує момент життя кожної людини, коли все йде шкереберть. Авторку ідеї, акторку та сценаристку Грейс Гібсон, на написання п’єси надихнув власний досвід, пов’язаний з помилками на конкурсі дитячого танцю. Це шоу розглядає те, як ми поводимося під тиском, і чому продовжуємо рухатися вперед.

Проект підтримали: Рада мистецтвАнглії, народний театр Камдена, театр Pleasance, творчий схід мистецтва, театр Мальборо та інші. Прем’єра відбулася в Лондоні ще в листопаді 2015 року. Але Грейс Гібсон хоче поповнити театральні реквізити, наприклад, купити новий велюровий купальник.
Для реалізації задуманого не вистачало £1,7 тис. ($2,2 тис.).

Проект уже зібрав £2 тис. ($2,6 тис.).


Дзеркальні близнюки

Повітряні гімнастки близнючки Карина і Сара Стебен створюють театральну п’єсу Mirror Twins, присвячену таємницям, що криються за лаштунками життя відомих циркових виконавців.

ksr-ugc.imgix.net

Постановка з піснями, сміливими повітряними трюками та історіями. Вона розкриває правду про те, що відчувають люди, які літають у повітрі, але ніколи не розмовляють із глядачем. Проект зібрав $7,5 тис. з $27 тис. бажаних.


Створення регіонального театру

Британка Кеті Маркі звернулася до інвесторів по допомогу в створенні регіонального театру для виконавців у віці від 4 до 104 років в Брайтоні та Гові.
«Я заснувала Apollo Productions в листопаді 2013 року з партнером. Запустивши молодіжну секцію місцевої театральної студії, вирішила також створити власну компанію, де могла б досліджувати більше можливостей театру».

ksr-ugc.imgix.net

«З того часу ми займаємося експериментами в різних жанрах театру, надаючи можливість виконавцям працювати з кількома творчими колективами та в різних місцях, а також пропонувати постановки і заходи для виконавців усіх вікових категорій та здібностей», – розповідає Кеті Маркі.

За три роки вона поставила чотири п’єси, один повноцінний мюзикл, п’ять молодіжних мюзиклів і два концерти. Більше ніж 60 інвесторів повірили в проект, віддавши йому більш як £3,5 тис. ($3,93 тис.) з £5 тис. ($6,55 тис.) бажаних.

Поділитися: