Мистецтво може бути стартапом. Це доведено численими успішними кампаніями із залучення інвестицій на найбільшій краудфандинговій платформі світу Kickstarter.
K.Fund Media обрав 5 найнезвичайніших театральних стартапів.
Дика вечірка в Денвері
Більше 370 інвесторів вклали гроші в театральну постановку, створену американкою Флорою Діріенцо та експериментальною організацією Off-Center.
«Дика вечірка» – це мюзикл Майкла Джона Лахіуса, що грунтується на вірші 1928 року – він шокує настільки, що його заборонили одразу після того, як він побачив світ.
В мюзиклі йде мова про учасників декадентської вечірки, які випивають, танцюють і намагаються вирішити свої особисті проблеми впродовж однієї ночі. Для повного занурення глядачів у атмосферу відчайдушних американських 1920-х років, мюзикл гратимуть у великому ангарі площею більше 3 тис. кв. м, оформленому в стилі арт-деко.
Стартап уже зібрав $19 тис. з $25 тис. необхідних.
BABS’LAB: простір експериментів
Акторка, письменниця та режисерка Барбара Colaciello (для друзів Babs) збирає гроші на альтернативний художній простір.
Впродовж більш як двох десятиліть вона писала п’єси, керувала, продюсувала та організовувала театральні постановки на актуальні теми.
BABS’LAB – це місце для експериментів, навчання й театру. Стартап вже зібрав $7 тис. з $10 тис. необхідних.
Як втопити рибу
Театральна постановка «Як втопити рибу» досліджує момент життя кожної людини, коли все йде шкереберть. Авторку ідеї, акторку та сценаристку Грейс Гібсон, на написання п’єси надихнув власний досвід, пов’язаний з помилками на конкурсі дитячого танцю. Це шоу розглядає те, як ми поводимося під тиском, і чому продовжуємо рухатися вперед.
Проект підтримали: Рада мистецтвАнглії, народний театр Камдена, театр Pleasance, творчий схід мистецтва, театр Мальборо та інші. Прем’єра відбулася в Лондоні ще в листопаді 2015 року. Але Грейс Гібсон хоче поповнити театральні реквізити, наприклад, купити новий велюровий купальник.
Для реалізації задуманого не вистачало £1,7 тис. ($2,2 тис.).
Проект уже зібрав £2 тис. ($2,6 тис.).
Дзеркальні близнюки
Повітряні гімнастки близнючки Карина і Сара Стебен створюють театральну п’єсу Mirror Twins, присвячену таємницям, що криються за лаштунками життя відомих циркових виконавців.
Постановка з піснями, сміливими повітряними трюками та історіями. Вона розкриває правду про те, що відчувають люди, які літають у повітрі, але ніколи не розмовляють із глядачем. Проект зібрав $7,5 тис. з $27 тис. бажаних.
Створення регіонального театру
Британка Кеті Маркі звернулася до інвесторів по допомогу в створенні регіонального театру для виконавців у віці від 4 до 104 років в Брайтоні та Гові.
«Я заснувала Apollo Productions в листопаді 2013 року з партнером. Запустивши молодіжну секцію місцевої театральної студії, вирішила також створити власну компанію, де могла б досліджувати більше можливостей театру».
«З того часу ми займаємося експериментами в різних жанрах театру, надаючи можливість виконавцям працювати з кількома творчими колективами та в різних місцях, а також пропонувати постановки і заходи для виконавців усіх вікових категорій та здібностей», – розповідає Кеті Маркі.
За три роки вона поставила чотири п’єси, один повноцінний мюзикл, п’ять молодіжних мюзиклів і два концерти. Більше ніж 60 інвесторів повірили в проект, віддавши йому більш як £3,5 тис. ($3,93 тис.) з £5 тис. ($6,55 тис.) бажаних.