Підліток із Дніпра розробив систему компенсації втраченого зору

1623
K.Fund Media
І переміг з нею у Всеукраїнському конкурсі моделювання «розумних» пристроїв STEAM-House

Юні учасники шкільного технологічного конкурсу представили цілком дорослі рішення для кількох важливих завдань.

Перше місце в молодшій групі фіналістів всеукраїнського конкурсу моделювання «розумних» пристроїв STEAM-House посів школяр із Дніпра Ігор Шибка. Він розробив «Систему для компенсації втраченого зору». Собівартість проекту, заснованого на кількох ультразвукових датчиках, транзисторах, одній платі й системі голосових повідомлень, становить 250 грн.

Ігор – потенційний конкурент ізраїльської компанії OrCam, розробника пристроїв для людей з вадами зору, яка вже коштує близько $1 млрд

Фінал конкурсу, презентації проектів та нагородження переможців у четвер, 17 травня, відбулися в Міністерстві освіти і науки України. Фіналістам від 12 до 17 років. До Києва вони приїхали із Сум, Дніпра, Харкова, Горішніх Плавнів Полтавської області, Южноукраїнська Миколаївської, селищ Довге Закарпатської та Володарки Київської.

«Результати конкурсу STEAM House підтвердили, що наші школи можуть ефективно використовувати технології в освіті, а безсумнівно талановиті школярі створюють справді актуальні технологічні пристрої, тим самим готуючи себе до освоєння професій майбутнього», – наголосила віце-президент «IT-Інтегратор» Надія Омельченко.

«Юні фіналісти представили цілком зрілі проекти з технічним і навіть науковим обґрунтуванням, частину пропозицій можна з невеликим доопрацюванням впроваджувати вже сьогодні. Сподіваюся, в недалекому майбутньому ці школярі стануть героями наших публікацій про «дорослі» стартапи», – прокоментувала головний редактор K.Fund Media Дар’я Кутецька, учасник журі конкурсу.

Переможці отримали шолом віртуальної реальності Lenovo Ideapad, екшн-камеру Thieye, інтерактивну дошку Molyboard, компактний 3D-принтер XYZprinting, гексакоптер Makeblock і ноутбуки Smartbook Prestigio.

Організатори конкурсу – компанія «ІТ-Інтегратор», видавничий дім «Освіта», Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки.

Нагадаємо, конкурс проходив 2,5 місяця, у півфінал відібрали близько сотні проектів.

У торішньому студентському фестивалі Sikorsky challenge взяли участь майже триста проектів.

Поділитися: