Підкорення онлайн-ринку: стратегії виходу від Євгена Кудрявченка

448
Shutterstock
Засновник дизайн-студії Vintage Web розповідає, як освоїти нішу, в якій уже є «цар гори»

При виході на онлайн-ринок необхідно чітко розуміти наскільки він розвинений, і хто є вашими конкурентами. Як діяти в ніші, де вже є лідер і чому контекстна реклама не допоможе, якщо немає вірусної історії, розповів засновник дизайн-студії Vintage Web Production Євген Кудрявченко на конференції «Дігіталізація».

Сформований ринок

Червоний сформований ринок – це розвинутий сегмент, де вже є лідер – «цар гори», якого практично неможливо зрушити.

Євген Кудрявченко
Євген Кудрявченко. З особистих архівів

Наприклад, запускати вбивцю інтернет-магазину Rozetka – це курс молодого мазохіста. Як же освоювати такі ринки?

1

Звузити нішу і запропонувати те, що не пропонує лідер ринку.

2

«Продавати» експертизу, а вже потім використовувати класичні методи просування. Якщо ви не зможете продати свою експертизу у вузькій ніші, то це просто «зливання» грошей.

3

Спрогнозувати яка ніша або фішка виникне наступною у цьому сегменті ринку. Цей момент завжди потрібно пам’ятати, інакше рано чи пізно вас посунуть конкуренти.

Діджиталізація взуттєвого бізнесу: 5 лайфхаків від Володимира Цоя

Червоний несформований ринок

Цей ринок вже конкурентний, але поки ще у процесі формування. Здебільшого він уже «червоний» в офлайні, а в онлайні ще не має лідерів.

1

Зробити все (сайт, фото, відео, текст) на голову вище, ніж у всіх гравців. Це не складно.

2

Зробити все (сайт, фото, відео, текст) на голову вище, ніж у всіх гравців. Це не складно.

3

Нарощувати експертизу та сервісні функції для захисту лідерських позицій.

Новий ринок

Що таке новий ринок? Поясню дуже просто. Якщо вбити у пошуку Google якийсь запит, то там, швидше за все, нічого не знайдете.

Коли наш клієнт привіз електронну сигарету в Україну, ми налаштували контекстну рекламу, і він був першим в пошукових запитах за фразою «електронні сигарети». Але це не допомогло. За місяць всього було дев’ять запитів з яких шість належали співробітникам нашого агентства.

Коли ви перший на новому ринку - приверніть до себе увагу
Коли ви перший на новому ринку - приверніть до себе увагу. Shutterstock

В цьому випадку ефективніше було б створити якийсь вірусний ролик, прецедент. Наприклад, умовний Віктор Павлік закурив електронну сигарету на борту літака.

Літак би посадили, але його не змогли оштрафувати, тому що він по суті і не курив. Після цього випадку люди б задумалися: «О, яка цікава штука», і стали б шукати інформацію у пошукових системах. А там вже є ми, перші у пошукових запитах.

Як діяти, формуючи новий ринок?

1

Створити максимально зрозумілий сайт, додаток, сторінку в соцмережах. Але обов’язково приділити увагу експертизі: навіщо цей товар (послуга), як він працює, пояснити переваги.

2

Гроші вкладати не в контекст або SEO, а в популяризацію категорії: Youtube, Stories, FB, пояснювальні статті, створення прецедентів.

3

Відразу ж продумати стратегію захист своєї частки. Якщо ви заходите на новий ринок і не будете думати на крок вперед, то обов’язково з’являться конкуренти, які вас витіснять. Якщо ж вони не з’являються, то задумайтеся, а чи у правильному напрямку ви розвиваєтеся.

 

Читайте також: як Ксенія Лапіна створювала стартап в beauty-сфері 

Поділитися: