Підказки для бізнесу: 5 книг від Миколи Антонюка, Lenovo

1224
Из личных архивов
Керівник напряму персональных комп’ютерів компанії Lenovo в Україні рекомендує

Читання книг для мене – це і відпочинок, і розслаблення, і захоплива подорож до небачених країн, і нові горизонти. Книги в моєму житті були завжди: в нашій родині до них ставилися з великою повагою. Нещодавно друзі розповіли, що читання книг, як і сміх, подовжує життя. Схильний вірити, що це справді так.
Для себе я умовно поділяю бізнес-літературу на дві групи: «бестселери» – конкретні бізнес-кейси компаній, особистий досвід автора, і «матчастина/класика» – наукова, науково-популярна література. «Бестселери» ціную за практичні приклади, а «матчастина» допомагає краще розуміти процеси і проблеми, дає інструменти для вибудовування свого унікального стилю ефективної роботи з партнерами, що є моєю повсякденною діяльністю на роботі.

Хотілося б розповісти про багато книг, але у цій добірці представляю ті, що найбільше запам’яталися за останні два роки.

«Емоційний інтелект», Деніел Гоулман

Emotional Intelligence

Це, на мій погляд, одна з найкращих книг для фахівця в будь-якій сфері. Вона дуже допоможе всім, хто так чи інакше працює з людьми. Цілком згоден з автором: емоції вкрай важливі для досягнення успіху. Володіння своїми емоціями, вміння розпізнати емоції інших дає змогу ефективніше вибудовувати будь-які комунікації. Розвинений емоційний інтелект допомагає розуміти наміри інших, не обманюватися і діяти на випередження, вирішувати конфлікти і залишатися ефективним в стресових ситуаціях.

Одна з моїх улюблених цитат з книги: «Оптимісти пов’язують провал із чимось, що можна змінити, і наступного разу вони досягнуть успіху в усьому. Песимісти звинувачують у невдачі якийсь фактор, який вони безсилі змінити».

Більше про книгу «Емоційний інтелект»


«45 татуювань менеджера» і «45 татуювань продавана», Максим Батирєв (Комбат)

Це безцінний, концентрований досвід Комбата і його команди, який вони накопичували протягом багатьох років. Навмисне не розділяю ці книги, сприймаю їх як двотомник. Вони написані дуже легко і, що особливо цінне, – із часткою гумору і здорового скептицизму. Кожне «татуювання» Комбата – це реальний досвід, маленька історія. Мені дуже подобається підхід автора: важливо всі свої успіхи й невдачі проаналізувати і добре запам’ятати провали, щоб не повторити їх у майбутньому. Більшість «татуювань» Комбата мені дуже добре знайомі, і деякі я собі залишив, наприклад: «Навіть те, що безкоштовне, потрібно вміти продати».

Більше про книгу «45 татуювань менеджера»


«Психологія впливу», Роберт Чалдині

Influence: Science & Practice

Що змушує нас говорити «так», як розрізняти маніпуляцію і справжні наміри, розпізнати «професіоналів поступливості» – людей, які змушують нас поступатися, – і домогтися згоди на ваших умовах. Про все це я дізнався завдяки цій знаменитій книзі. Вона стане справжнім помічником тим, хто має намір стати професіоналом у переговорах будь-яких рівнів і з будь-якими цілями.

Усі матеріали та висновки книги ґрунтуються на психологічних дослідженнях і являють собою наукову роботу.

Більше про книгу «Психологія впливу»


«Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення індустрії розваг», Лоуренс Леві

To Pixar and Beyond: My Unlikely Journey with Steve Jobs to Make Entertainment History

У російському перекладі книга називається «Pixar. Перезагрузка. Гениальная книга по антикризисному управлению». З упередженням ставлюся до таких назв, але книгу мені подарували, за що дуже вдячний: це дійсно найгеніальніше з того, що я прочитав за останній час.

Книга про те, як Pixar вдалося подолати труднощі завдяки грамотному управлінню, своєчасно прийнятим рішенням, правильно підібраній команді фахівців. У ній все цікаво: особистість автора, його діалоги із собою в складних ситуаціях, процес прийняття рішень, розповідь про створення «Історії іграшок», опис юридичних і фінансових тонкощів індустрії в цілому і Pixar зокрема, взаємини членів команди Pixar.
Чудові цитати для розуміння того, як спрямовувати команду:
«Полум’я креативності, на якому будується компанія, може згаснути під дедалі сильнішим тиском необхідності показувати хороші результати».

«З успіхом приходить те, що потрібно захищати, що можна втратити. Страх може легко взяти гору над сміливістю».

Більше про книгу «Планета Pixar»


«Развитие бизнеса: инструменты прибыльного роста», Верн Харніш

Scaling Up: How a Few Companies Make It … and Why the Rest Do not

Книга незамінна для управлінців і власників організацій, містить безліч практичних інструментів, необхідних для розвитку компанії. Автор виділяє чотири складових бізнесу – люди, стратегія, дисципліна виконання і гроші. Щодо кожної складової автор описує її концепцію і конкретні схеми роботи. Мені, наприклад, дуже сподобалася і допомагає концепція умовного поділу співробітників залежно від результатів роботи і розуміння цінностей компанії конкретним співробітником. Дуже проста концепція, яка допомагає мені ефективніше вибудовувати команду й економить мій час.

Бізнес-література стає дедалі доступнішою в нашій країні, і я радий, що зараз є дійсно круті книги. Книги часто можуть уберегти від помилок, неправильних рішень, дати вектор, підказку. При цьому вважаю, що свій стиль у бізнесі можна виробити, копнувши трохи глибше і ширше.


Читайте також5 книг від директора Google в Україні Дмитра Шоломка

Поділитися: